вернуться

Топ-20 книг для підлітків: від дитячих забавок до дорослих проблем

Книги для підлітків

Кажуть, теперішні підлітки взагалі не читають книжок. Їм дай лише полайкати когось в Інстаграмі чи пострімити «Доту». Ми такими не були, сучасне покоління – пропаще, попереду – безодня невігластва, в якій зникнуть всі надбання людства. Ви теж так думаєте? А може, все не так погано?

Сучасний підліток – такий же, що й колись. Його потрібно зацікавити та мотивувати, і він закине комп’ютер заради справді крутої книжки. Просто зацікавити нинішнього тінейджера – набагато складніше, аніж пубертатника минулого століття. Складніше, але цілком можливо.

Спеціально для батьків «складних дітей» ми підготували топ найкращих книжок для підлітків 12, 14, 15 і 16 років. Ці видання стали бестселерами, деякі з них екранізували, але – що найголовніше – їх справді читають підлітки!

Зміст (клік для швидкого переходу)

вензель

Цікаві книги для підлітків про кохання

вензель
Катаріна Соломун, «Виставлю тебе на Фейсбук»

1. Катаріна Соломун, «Виставлю тебе на Фейсбук»

Роман популярної хорватської письменниці здобув беззаперечне визнання на батьківщині і продовжує підкорювати світ. Нарешті неймовірна історія про підліткову дружбу, кохання та зраду дісталась і до України.

В центрі сюжету – дві подруги, які стали ворогами. Кожна обирає власний шлях і, здається, їх стежки не мали б пересіктись. Та доля розпорядилась по-іншому. Дівчатам доведеться пройти запеклий бій: одна з одною, з самими собою і з батьками, які тиснуть на дітей власними комплексами.

разделяющий вензель
Малгожата-Кароліна Пекарська, «Клас пані Чайки»

2. Малгожата-Кароліна Пекарська, «Клас пані Чайки»

Книга польської письменниці із серії "Сучасна європейська підліткова книга". Роман розповідає про життя героїв у невизначений період юності, "міжсезоння", коли школа закінчується, а доросле життя все ще не почалося. Стільки нового попереду! І не тільки веселощі, а й справжні життєві труднощі й перші реальні випробування, результат яких - не оцінка у щоденнику, а твоя власна доля.

У романі місце знайшлося для всього, що турбує молодь: роздуми про майбутнє, конфлікти з батьками, перипетії вступної кампанії до вузу, і, звісно, кохання.

разделяющий вензель
Сергій Гридін, «Дорослі зненацька»

3. Сергій Гридін, «Дорослі зненацька»

Проста і саме цим чарівна історія про 16-річного хлопця, його 15-річну дівчину та їх вимушені спроби стати дорослими.
Знайомлячись з головним героєм, читач довідається і про його сімейні проблеми та скелети у шафі. Тата, який разом з багатством знайшов нову жінку своєї мрії та покинув сім’ю.

Маму, яка не дозволяє собі ображатись і просто живе заради сина. Самого сина, який несподівано закохався і стає все більш схожим на дорослих – тих далеких, незрозумілих і не крутих для підлітка людей.

разделяющий вензель
Зої Загг, «Дівчина онлайн»

4. Зої Загг, «Дівчина онлайн»

Роман про дівчину-блогерку, написаний письменницею-блогеркою у час, коли світ почав фанатіти від блогерів. Не дивно, що книга вмить стала бестселером.

Головна героїня має 16 років, модне хобі, справжнього друга і блог, в якому ділиться своїми думками та проблемами. Єдине, чого в неї немає, – це взаєморозуміння з однолітками та кохання. Та якщо кохання саме знаходить її на Різдво, то на взаєморозуміння сподіватися марно. Поки дівчина витала в атмосфері romantic, хтось зробив її зіркою інтернет-скандалу.

Хто? Нащо? Чи варто взагалі відверто писати у блозі про особисті речі на кшталт панічних атак та колишніх бойфрендів? Чудові питання, над якими варто замислитись кожному підлітку онлайн.

разделяющий вензель
Голлі Смейл, «Дівчина-гік»

5. Голлі Смейл, «Дівчина-гік. Міс досконалість»

На відміну від героїні попередньої книги, ця дівчина не веде блог. І взагалі не розділяє погляди молоді. Вона – соціофоб, інтроверт, гік і взагалі лузер. Не знає, що таке make up і не розуміється на модних трендах. До чого ж іронічно, що двері у світ соціалізації та визнання перед нею відкрила… мода!

Дівчині-гіку запропонували стати обличчям модного бренду. Та чи зміниться вона всередині, якщо одягне стильні лахи? Чи знайде справжніх друзів, якщо стане «більш в темі» ? І чи буває справжнє кохання у світі, в який вона поки що лиш зазирнула?

вензель

Фантастичні книги для підлітків

вензель
Ніл Гейман, «Дітлахи Анансі»

1. Ніл Гейман, «Дітлахи Анансі»

Книга, що розвиває успіх, якого досягнув літературний всесвіт роману "Американські боги". Події відбуваються у тому ж світі, але з іншими дійовими особами.

Чудернацька історія, що  трапляється Чарльзом Нансі, змушує його переглянути свої уявлення про світ. А що найгірше - про власного батька і свій спадок. Виявляється, його старий був не якимсь клерком, а... богом Анансі! Тепер у Чарлі є клопоти: знайти свого несподівано набутого божественного брата. В цьому йому допоможуть павуки... Одно слово, прощавай, звичне життя!

Ця неймовірна історія сподобалась дітям і дорослим, звичайним читачам і літературним критикам. Повз неї не змогли пройти навіть круті кінобоси. У Голівуді ходять чутки про екранізацію.

разделяющий вензель
Наталія Матолінець, «Академія Аматерасу»

2. Наталія Матолінець, «Академія Аматерасу»

Книга для підлітків, від якої будуть в шоці навіть дорослі.

Адже авторка плавно веде читача до думки, що найцікавіші подорожі на світі – це подорожі вглиб себе, а найважливіша битва у житті – то битва із самим собою. Що дружба варта того, аби обійти правила, а кохання завжди сильніше за смерть.

І що бути людиною – складна, але священна місія, котру повинен виконувати кожен із нас. І все це – на тлі казкової історії про магічну Академію Аматерас, Колесо Долі, древніх богів та незвідані могутні сили.

разделяющий вензель
Наталія Довгопол, «ШПигунки з притулку «Артеміда»

3. Наталія Довгопол, «Шпигунки з притулку «Артеміда»


Жива, насичена і дуже цікава книга для підлітків і про підлітків. Головні герої – незвичайні діти. Для всіх вони – сирітки з притулку милостивого австрійського дядечка.

Та це лише прикриття. Бо насправді вони – шпигуни, які навчаються у секретній школі «Артеміда», отримують складні квести та проходять місії, які Том Круз назвав би нездійсненними.
 

разделяющий вензель
Керстін Гір, «Зільбер»

4. Керстін Гір, «Зільбер»

Трилогія, що завоювала любов дітей по всьому світу. Головна героїня раптово усвідомлює, що може заходити в чужі сновидіння. Для неї чужі сни – це просто двері, які потрібно потягнути за ручку.

Але сни бувають різні: приємні, веселі, романтичні, пригодницькі і дуже-дуже страшні. І одне діло, коли в них можна провести час з симпатичним хлопцем. Та зовсім інше – зустрітись в лабіринтах снів з жахливим Володарем Тіней… 3 кожною книгою інтрига наростає, небезпека стає реальнішою, а таємниць, які потрібні розгадати читачу, стає все більше.

разделяющий вензель
Наталія Щерба, «Лунастри»

5. Наталія Щерба, «Лунастри»

Ще одна трилогія, яка не залишить байдужим підлітка. В центрі сюжету – звичайний хлопчик, якого чекають незвичайні пригоди.

Волею випадку він дізнається про прихований світ, в якому живуть астри та лунати. І знаходить друзів, з якими йому доведеться пройти небезпечний шлях.

А в кінці – зробити доленосний вибір між холодним Місяцем та гарячими зорями, чорним і білим драконами, життям та смертю. Дитяча книга про недитячі рішення та магію, яка є і в нашому світі.

вензель

Психологічні книги для підлітків

вензель
Рімантас Кміта, «Хроніки Південного»

1. Рімантас Кміта, «Хроніки Південного»


Життєва і відверта історія про литовського старшокласника, підліткові роки якого припали на лихі дев’яності. Головний герой хоче стати крутим, але при цьому не виділятись з-поміж натовпу. У фіналі його конформізм трансформується в розуміння власної унікальності та індивідуальності.

Та спочатку простому пацану доведеться пройти безліч випробувань, серед яких і недобізнес, і сутички з правоохоронцями, і перше кохання, і перший незграбний підлітковий секс.

разделяющий вензель
Турюн Ліан, «Лише хмари танцюють з зірками»

2. Турюн Ліан, «Лише хмари танцюють з зірками»


Сентиментальна і відчайдушно-ніжна історія про дівчинку, яка втратила брата і боїться втратити ще й батьків. Її маленьке життя стає сірим і наляканим, нічого більше не приносить радості, а люди довкола – геть чужі.

Хтозна, чим скінчилась би ця надто юна депресія, якби не з’явився Якуб. Дивовижний друг, який надихає жити далі. Який завжди поруч і готовий допомогти. Та чи існує він насправді? А якщо й ні, то де такого знайти?
 

разделяющий вензель
Лорі Андерсон, «Говори»

3. Лорі Андерсон, «Говори»


Щоденник 13-річної дівчинки, в якому вона описує все, що з нею відбувається. Самотність та відчуженість – всередині; насильство, лицемірство та байдужість – ззовні. Історія, що жахає своєю реалістичністю, та водночас транслює в кожному ряду – «Не повторюй цих помилок. Не мовчи. Просто говори».

Лорі Андерсон вдалось створити книгу 2 в 1: і для дітей, і для дорослих. Підлітки знайдуть в ній моральну підтримку. Батьки зрозуміють, що насправді коїться на душі у «проблемних» дітей.

разделяющий вензель
Стівен Чбоскі, «Привіт, я Чарлі, або Переваги сором’язливих»

4. Стівен Чбоскі, «Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих»

Сучасна книга для підлітків, яку порівнюють з «Над прірвою у житі» Селінджера. Роман дорослішання, який ніколи не втратить популярності. Щоденник Чарлі – простого хлопця, про якого прийнято казати «не популярний». Він не ходить на вечірки і не тусить з модними компаніями.

Він читає книги, веде щоденник, рефлексує свої нервові зриви та перші любовні переживання. Протягом книги читача чекають неймовірні метаморфози. Так само, як і Чарлі. Адже він точно знає, що добре бути тихонею. Саме таку назву отримала екранізація роману з Логаном Лерманом та Еммою Уотсон у головних ролях.

разделяющий вензель
Катя Брандіс, «Фрістайлерка»

5. Катя Брандіс, «Фристайлерка»


Якби цьому роману потрібно було вибрати один жанр, мабуть, це був би «науково-фантастичний кібер-спорт-панк». В майбутньому спортсмени технологічно вдосконалюють свої тіла, щоб перемагати на змаганнях. Коли ж мова йде про Олімпійські ігри, рамок для «самовдосконалення» немає взагалі.

Лише головна героїня боїться стати «надлюдиною». Адже бачить реальний вибір: виграти або вижити. Сильний та реалістичний роман про принципи та ідеали, перемоги та помилки, кохання та довіру.

вензель

Пригодницькі книги для підлітків

вензель
Карлос Сафон, «Володар туману»

1. Карлос Сафон, «Володар туману»


Якби Стівен Кінг писав для дітей, він міг би написати цей роман. Погляньте самі: загадкове містечко з химерними вулицями, старими будинками, зловісними статуями та годинниками, що йдуть не в ту сторону. Затонулі кораблі, що піднімаються на поверхню під час бурі.

Моторошні історії про Володаря Туману, який повернувся в це місто, аби зібрати борги… Страшно? А 13-річному герою книги доведеться розплутувати цю історію і, можливо, навіть зійтись у двобої з самим Володарем Туману.

разделяющий вензель
Лі Бардуго, «Шістка воронів»

2. Лі Бардуго, «Шістка воронів»

Гостросюжетна історія, в якій знайшлось місце і магії, і криміналу. У першій частині Каз разом зі своєю бандою провернув неймовірне викрадення і вже приготувався ділити гроші.

У другій бандитам доведеться знову братись до зброї, адже всі на світі хочуть дістати те, що вони вкрали. І це було б звичайні розбірки, та по іронії долі саме від Каза та його «воронів» залежить доля світу.

разделяющий вензель
Дорж Бату, «Франческа. Повелителька траєкторій»

3. Дорж Бату, «Франческа. Повелителька траєкторій»

До яких тільки "топів" не входить книга Доржа Бату! Недолуга, смішна і просто РЖАЧНА дівчина з Сицилії Франческа - новий кумир тисяч українських читачів.

Кумедні історії, які постійно відбуваються з його запальною та інфантильною колегою, Дорж Бату почав записувати просто тому, що шкода було забувати такі смішні оказії. А згодом їх набралося стільки, що матеріалу б вистачило на книгу. Та ще й не одну - після шаленого успіху "Повелительки траєкторій" Бату написав продовження - "Франческа. Володарка офіцерського жетона". 

Читання обох книг справляє таке враження, ніби дивишся улюблений серіал, з якого не хочеться "виринати" у реальний світ. За сюжетом, жарти постійно супроводжуються описом того, як живеться науковцям та співробітникам аерокосмічної промисловості у Сполучених Штатах.
 

разделяющий вензель
Сьюзан Хінтон, «Аутсайдери»

4. Сьюзан Хінтон, «Аутсайдери»

Є романи дорослішання, а є романи виховання. Цей належить до другої категорії. Сьюзан Хінтон почала писати його ще в 15. Мабуть, саме тому персонажі вийшли такими живими, а їх конфлікти – жорсткими та безкомпромісними.

Формально, бій йде між західними та східними районам міста, а по суті – між двома світами. Дітьми простих бідних сімей та мажорами, про яких тоді казали «золота молодь».

Кожною стороною керує ненависть. Вона веде їх на вулиці і розпалює бійки. Вона навіює бажанням знищити ворога. Та що буде, коли це бажання здійсниться?

разделяющий вензель
Ольга Войтенко, «У світлі світлячків. На порозі ночі»

5. Ольга Войтенко, «У світлі світлячків. На порозі ночі»


Книга, яка рве тінейджерам шаблони. Як це – жити без Інтернету та мобільного зв’язку? Як можна відкласти планшет і піти невідомо куди? Як взагалі йти кудись у світі, з якого зникло світло?

Головні герої доводять, що справжнє світло – це не електрика, а щось набагато глибше. І вони віднайдуть це разом з читачами.

 

разделяющий вензель
Інші крутецькі книги (клік, щоб розгорнути) Анастасія Нікуліна, «Зграя»

Анастасія Нікуліна, «Зграя»

Буремний субкультурний роман, присвячений трейсерам. Львівські хлопці щодня підкорюють багатоповерхівки та долають власний страх, доводячи, що паркур – мистецтво для обраних. Вони ставлять завищені планки, аби перескочити їх було ще важче.

Вони – «Зграя». Вони сильні, коли разом. Вони здатні вирішити будь-яку проблему та виплутатись з будь-якої халепи. Навіть, якщо це – загадкова дівчина Таша. Хто вона така і що їй треба? І чи зможе «Зграя» подолати реальну небезпеку?
 

разделяющий вензель
Кіра Касс, «Відбір»

Кіра Касс, «Відбір»

Неймовірно цікава книга для підлітків-дівчат. Бестселер за версією “New York Times”. Вона вразила читачів оригінальним жанром, який знаходиться десь поміж класичним любовним романом і антиутопією.

У вигаданій країні відбувається черговий відбір. 35 дівчат борються за можливість вийти заміж за принца. Ніжні створіння виявляються здатними на будь-які підступи, щоб отримати омріяну корону. Поборотись за головний приз вирішує і головна героїня.

Спочатку вона йде на відбір заради грошей, та потім вимушене рішення перетворюється у світлу дівочу мрію про кохання. Та чи зможе сучасна Попелюшка стати принцесою, коли у черзі – 34 дівчини, готові на все?

разделяющий вензель

Хочете відірвати дитину від комп’ютера та показати, що світ книжок може бути в тисячу разів цікавішим за будь-яку «стрілялку» та соцмережі? Це реально! Купуйте книги для підлітків українською мовою на GRENKA.ua, обговорюйте прочитане і не забувайте, якими були самі в перехідному віці =)

Інші статті схожої тематики:

Поделиться:

Товары из обзора

Володар Туману

Родина тринадцятирічного Макса переїздить до тихого прибережного містечка. Та з першого ж дня хлопец...

подробнее

160 грн.

Книга Дівчина-ґік. Міс досконалість
Книга Дівчина-ґік. Міс досконалість
Дівчина-ґік. Міс досконалість

Третья книга із серії Geek Girl.Гаррієт Меннерс — уже шістнадцятирічна й геть незвичайна школярка, т...

подробнее

129 грн.

Книга Фристайлерка
Книга Фристайлерка
Фристайлерка

У недалекому майбутньому, щоб досягти найкращих результатів, спортсмени вдаються до технологічних уд...

подробнее

285 грн.

Книга Дівчина онлайн
Книга Дівчина онлайн
Дівчина онлайн

Пенні — шістнадцять, тож, як і в багатьох підлітків, її життя не таке просте, як видається. Дівчина ...

подробнее

120 грн.

Академія Аматерасу

Рендалл відверто не щастить: її життя летить шкереберть, а сама вона опиняється в химерній Академії ...

подробнее

250 грн.

Книга Франческа. Повелителька траєкторій
Книга Франческа. Повелителька траєкторій
Франческа. Повелителька траєкторій

У минулому Андрій Васильєв працював ведучим новин і готував репортажі з гарячих точок. А сьогодні ві...

подробнее

180 грн.

Книга Привіт, це Чарлі, або Переваги сором'язливих
Книга Привіт, це Чарлі, або Переваги сором'язливих
Привіт, це Чарлі, або Переваги сором'язливих

«Привіт, це Чарлі! або Переваги сором’язливих» — дивовижний роман Стівена Чбоскі про дорослішання. К...

подробнее

125 грн.

Книга Виставлю тебе на Фейсбук!
Книга Виставлю тебе на Фейсбук!
Виставлю тебе на Фейсбук!

Хана й Теса познайомилися, коли вступили в гімназію. Та від самого початку в їхніх відносинах щось п...

подробнее

100 грн.

Книга Лише хмари танцюють з зірками
Книга Лише хмари танцюють з зірками
Лише хмари танцюють з зірками

Це щемка і життєствердна історія про дівчинку, яка раптом стала всюди почуватися чужою і почала діли...

подробнее

80 грн.

Книга Хроніки Південного
Книга Хроніки Південного
Хроніки Південного

«Хроніки Південного» — молодіжний роман литовського письменника Рімантаса Кміти, в якому йдеться про...

подробнее

100 грн.

Вопросы к Топ-20 книг для підлітків: від дитячих забавок до дорослих проблем
Задайте вопрос первым - помогите сделать мир лучше :)

5 ПРЕИМУЩЕСТВ

1

Возврат 21 день без вопросов

2

Бесплатная доставка от 888 грн

3

999 эксклюзивных игр

4

1500 городов с доставкой

5

Отправка без предоплаты

отзывы
1607

ПОДПИШИСЬ И ПОЛУЧИ КУПОН НА СКИДКУ

Доставка

Доставим Ваш заказ в любой город Украины. Способы доставки: курьером, Нова Пошта, Укрпочта, Justin. Все заказы пакуются супернадежно и застрахованы.

О нас

GRENKA – молодой интернет магазин развлечений. Мы меньше, потому стараемся больше :). Индивидуальный подход и прямая связь с директором.

Оплата

Оплата заказа любым удобным для Вас способом наша обязанность. Приват24, карта любого банка мира, наличные, банковский перевод или наложенным платежом.

Контакты

Новости

Акции

Обзоры

© GRENKA™, 2013-2021

sales[@]grenka.ua

Наш телефон (многоканальный)

044 359 05 55

Регистрация

Ваш город: Кембридж

Ваш город - Кембридж. Угадали?

Нет
Да

Обратный звонок

  • Акции
  • Новости
  • Доставка
  • Оплата
  • Контакты

В корзине пусто,
пора покупать :)

0
logo
044 359 05 55
Звоните в 9:00-20:00 (Пн-Пт); 10:00-20:00 (Сб-Вс)
Например: настольная игра, термобелье
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
  • Главная
  • /Обзоры
  • /Топ-20 книг для підлітків: від дитячих забавок до дорослих проблем
  • Топ-20 книг для підлітків: від дитячих забавок до дорослих проблем
Добро пожаловать
На главную
Моя корзина
Категории
Контакты
Войти