вернуться

Топ-20 книг для підлітків: від дитячих забавок до дорослих проблем

Книги для підлітків

Рейтинг оновлено: листопад 2021

Кажуть, теперішні підлітки взагалі не читають книжок. Їм дай лише полайкати когось в Інстаграмі чи пострімити «Доту». Ми такими не були, сучасне покоління – пропаще, попереду – безодня невігластва, в якій зникнуть всі надбання людства. Ви теж так думаєте? А може, все не так погано?

Сучасний підліток – такий же, що й колись. Його потрібно зацікавити та мотивувати, і він закине комп’ютер заради справді крутої книжки. Просто зацікавити нинішнього тінейджера – набагато складніше, аніж пубертатника минулого століття. Складніше, але цілком можливо.

Спеціально для батьків «складних дітей» ми підготували топ найкращих книжок для підлітків 12, 14, 15 і 16 років. Ці видання стали бестселерами, деякі з них екранізували, але – що найголовніше – їх справді читають підлітки!

Зміст (клік для швидкого переходу)

вензель

Цікаві книги для підлітків про кохання

вензель
Катаріна Соломун, «Виставлю тебе на Фейсбук»

1. Катаріна Соломун, «Виставлю тебе на Фейсбук»

Роман популярної хорватської письменниці здобув беззаперечне визнання на батьківщині і продовжує підкорювати світ. Нарешті неймовірна історія про підліткову дружбу, кохання та зраду дісталась і до України.

В центрі сюжету – дві подруги, які стали ворогами. Кожна обирає власний шлях і, здається, їх стежки не мали б перетнутись. Та доля розпорядилась по-іншому. Дівчатам доведеться пройти запеклий бій: одна з одною, з самими собою і з батьками, які тиснуть на дітей власними комплексами.

P.S. Дякуємо юній оглядачці з YouTube за відео про книгу =)

разделяющий вензель
Малгожата-Кароліна Пекарська, «Клас пані Чайки»

2. Малгожата-Кароліна Пекарська, «Клас пані Чайки»

Книга польської письменниці із серії "Сучасна європейська підліткова книга". Роман розповідає про життя героїв у невизначений період юності, "міжсезоння", коли школа закінчується, а доросле життя все ще не почалося. Стільки нового попереду! І не тільки веселощі, а й справжні життєві труднощі й перші реальні випробування, результат яких - не оцінка у щоденнику, а твоя власна доля.

У романі місце знайшлося для всього, що турбує молодь: роздуми про майбутнє, конфлікти з батьками, перипетії вступної кампанії до вузу, і, звісно, кохання. Дівчата 14 років цю книгу надзвичайно люблять.

разделяющий вензель
Кіра Касс, «Відбір»

Кіра Касс, «Відбір»

Неймовірно цікава книга для підлітків-дівчат. Бестселер за версією “New York Times”. Вона вразила читачів оригінальним жанром, який знаходиться десь поміж класичним любовним романом і антиутопією.

У вигаданій країні відбувається черговий відбір. 35 дівчат борються за можливість вийти заміж за принца. Ніжні створіння виявляються здатними на будь-які підступи, щоб отримати омріяну корону. Поборотись за головний приз вирішує і головна героїня.

Спочатку вона йде на відбір заради грошей, та потім вимушене рішення перетворюється у світлу дівочу мрію про кохання. Та чи зможе сучасна Попелюшка стати принцесою, коли у черзі – 34 дівчини, готові на все?

Офіційний бук-трейлер оригінального видання:

разделяющий вензель
Зої Загг, «Дівчина онлайн у турне»

4. Зої Загг, «Дівчина онлайн у турне»

Роман про дівчину-блогерку, написаний письменницею-блогеркою у час, коли світ почав фанатіти від блогерів. Не дивно, що книга вмить стала бестселером.

Головна героїня має 16 років, модне хобі, справжнього друга і блог, в якому ділиться своїми думками та проблемами. Єдине, чого в неї немає, – це взаєморозуміння з однолітками та кохання. Та якщо кохання саме знаходить її на Різдво, то на взаєморозуміння сподіватися марно. Поки дівчина витала в атмосфері romantic, хтось зробив її зіркою інтернет-скандалу.

Хто? Нащо? Чи варто взагалі відверто писати у блозі про особисті речі на кшталт панічних атак та колишніх бойфрендів? Чудові питання, над якими варто замислитись кожному підлітку онлайн.

разделяющий вензель
Голлі Смейл, «Дівчина-гік»

5. Голлі Смейл, «Дівчина-гік. Міс досконалість»

На відміну від героїні попередньої книги, ця дівчина не веде блог. І взагалі не розділяє погляди молоді. Вона – соціофоб, інтроверт, гік і взагалі лузер. Не знає, що таке make up і не розуміється на модних трендах. До чого ж іронічно, що двері у світ соціалізації та визнання перед нею відкрила… мода!

Дівчині-гіку запропонували стати обличчям модного бренду. Та чи зміниться вона всередині, якщо одягне стильні лахи? Чи знайде справжніх друзів, якщо стане «більш в темі» ? І чи буває справжнє кохання у світі, в який вона поки що лиш зазирнула?

вензель

Фантастичні книги для підлітків

вензель
Ніл Гейман, «Дітлахи Анансі»

1. Ніл Гейман, «Дітлахи Анансі»

Книга, що розвиває успіх, якого досягнув літературний всесвіт роману "Американські боги". Події відбуваються у тому ж світі, але з іншими дійовими особами.

Чудернацька історія, що  трапляється Чарльзом Нансі, змушує його переглянути свої уявлення про світ. А що найгірше - про власного батька і свій спадок. Виявляється, його старий був не якимсь клерком, а... богом Анансі! Тепер у Чарлі є клопоти: знайти свого несподівано набутого божественного брата. В цьому йому допоможуть павуки... Одно слово, прощавай, звичне життя!

Ця неймовірна історія сподобалась дітям і дорослим, звичайним читачам і літературним критикам. Повз неї не змогли пройти навіть круті кінобоси. У Голівуді ходять чутки про екранізацію.

разделяющий вензель
Наталія Матолінець, «Академія Аматерасу»

2. Наталія Матолінець, «Академія Аматерасу»

Книга для підлітків, від якої будуть в шоці навіть дорослі.

Адже авторка плавно веде читача до думки, що найцікавіші подорожі на світі – це подорожі вглиб себе, а найважливіша битва у житті – то битва із самим собою. Що дружба варта того, аби обійти правила, а кохання завжди сильніше за смерть.

І що бути людиною – складна, але священна місія, котру повинен виконувати кожен із нас. І все це – на тлі казкової історії про магічну Академію Аматерас, Колесо Долі, древніх богів та незвідані могутні сили.

разделяющий вензель

3. Алан Мур, «Вартові»

Алан Мур, «Вартові»

Легендарний графічний роман сучасності, який став культовим як серед підлітків, так і в дорослої аудиторії. Якщо "тверді" книги дитині не заходять, спробуйте графічний жанр. Дане подарункове видання включає всі 12 томів канонічної історії.
Відірватися неможливо. На авторитетному літературному сайті, присвяченому фантастиці, fantlab.ru середня оцінка "Вартових" складає 9,09 балів з 10 можливих. Роман екранізовано у формі серіалу:

 

разделяющий вензель
Керстін Гір, «Зільбер»

4. Керстін Гір, «Зільбер»

Трилогія, що завоювала любов дітей по всьому світу. Головна героїня раптово усвідомлює, що може заходити в чужі сновидіння. Для неї чужі сни – це просто двері, які потрібно потягнути за ручку.

Але сни бувають різні: приємні, веселі, романтичні, пригодницькі і дуже-дуже страшні. І одне діло, коли в них можна провести час з симпатичним хлопцем. Та зовсім інше – зустрітись в лабіринтах снів з жахливим Володарем Тіней… 3 кожною книгою інтрига наростає, небезпека стає реальнішою, а таємниць, які потрібні розгадати читачу, стає все більше.

разделяющий вензель
Наталія Щерба, «Лунастри»

5. Наталія Щерба, «Лунастри»

Ще одна трилогія, яка не залишить байдужим підлітка. В центрі сюжету – звичайний хлопчик, якого чекають незвичайні пригоди.

Волею випадку він дізнається про прихований світ, в якому живуть астри та лунати. І знаходить друзів, з якими йому доведеться пройти небезпечний шлях.

А в кінці – зробити доленосний вибір між холодним Місяцем та гарячими зорями, чорним і білим драконами, життям та смертю. Дитяча книга про недитячі рішення та магію, яка є і в нашому світі.

вензель

Психологічні книги для підлітків

вензель
Рімантас Кміта, «Хроніки Південного»

1. Рімантас Кміта, «Хроніки Південного»


Життєва і відверта історія про литовського старшокласника, підліткові роки якого припали на лихі дев’яності. Головний герой хоче стати крутим, але при цьому не виділятись з-поміж натовпу. У фіналі його конформізм трансформується в розуміння власної унікальності та індивідуальності.

Та спочатку простому пацану доведеться пройти безліч випробувань, серед яких і недобізнес, і сутички з правоохоронцями, і перше кохання, і перший незграбний підлітковий секс.

разделяющий вензель
Турюн Ліан, «Лише хмари танцюють з зірками»

2. Турюн Ліан, «Лише хмари танцюють з зірками»


Сентиментальна і відчайдушно-ніжна історія про дівчинку, яка втратила брата і боїться втратити ще й батьків. Її маленьке життя стає сірим і наляканим, нічого більше не приносить радості, а люди довкола – геть чужі.

Хтозна, чим скінчилась би ця надто юна депресія, якби не з’явився Якуб. Дивовижний друг, який надихає жити далі. Який завжди поруч і готовий допомогти. Та чи існує він насправді? А якщо й ні, то де такого знайти?
 

разделяющий вензель
Лорі Андерсон, «Говори»

3. Лорі Андерсон, «Говори»


Щоденник 13-річної дівчинки, в якому вона описує все, що з нею відбувається. Самотність та відчуженість – всередині; насильство, лицемірство та байдужість – ззовні. Історія, що жахає своєю реалістичністю, та водночас транслює в кожному ряду – «Не повторюй цих помилок. Не мовчи. Просто говори».

Лорі Андерсон вдалось створити книгу 2 в 1: і для дітей, і для дорослих. Підлітки знайдуть в ній моральну підтримку. Батьки зрозуміють, що насправді коїться на душі у «проблемних» дітей.

разделяющий вензель
Стівен Чбоскі, «Привіт, я Чарлі, або Переваги сором’язливих»

4. Стівен Чбоскі, «Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих»

Сучасна книга для підлітків, яку порівнюють з «Над прірвою у житі» Селінджера. Роман дорослішання, який ніколи не втратить популярності. Щоденник Чарлі – простого хлопця, про якого прийнято казати «не популярний». Він не ходить на вечірки і не тусить з модними компаніями.

Він читає книги, веде щоденник, рефлексує свої нервові зриви та перші любовні переживання. Протягом книги читача чекають неймовірні метаморфози. Так само, як і Чарлі. Адже він точно знає, що добре бути тихонею. Саме таку назву отримала екранізація роману з Логаном Лерманом та Еммою Уотсон у головних ролях.

Офіційний трейлер:

разделяющий вензель
Катя Брандіс, «Фрістайлерка»

5. Катя Брандіс, «Фристайлерка»


Якби цьому роману потрібно було вибрати один жанр, мабуть, це був би «науково-фантастичний кібер-спорт-панк». В майбутньому спортсмени технологічно вдосконалюють свої тіла, щоб перемагати на змаганнях. Коли ж мова йде про Олімпійські ігри, рамок для «самовдосконалення» немає взагалі.

Лише головна героїня боїться стати «надлюдиною». Адже бачить реальний вибір: виграти або вижити. Сильний та реалістичний роман про принципи та ідеали, перемоги та помилки, кохання та довіру.

вензель

Пригодницькі книги для підлітків

вензель
Карлос Сафон, «Володар туману»

1. Карлос Сафон, «Володар туману»


Якби Стівен Кінг писав для дітей, він міг би написати цей роман. Погляньте самі: загадкове містечко з химерними вулицями, старими будинками, зловісними статуями та годинниками, що йдуть не в ту сторону. Затонулі кораблі, що піднімаються на поверхню під час бурі.

Моторошні історії про Володаря Туману, який повернувся в це місто, аби зібрати борги… Страшно? А 13-річному герою книги доведеться розплутувати цю історію і, можливо, навіть зійтись у двобої з самим Володарем Туману.

разделяющий вензель
Лі Бардуго, «Дев’ятий Дім»

2. Лі Бардуго, «Дев’ятий Дім»

В цій історії розповідається про американсбку тінейджерку Алекс, яка досить рано стала на стежку дорослішання. Проблеми в школі, втеча, сумнівні друзі, розслабон з травичкою та відсутність планів на майбутнє. Кожен підліток стикається зі спокусою пожити ось так. Питання тільки в тому, чи вдасться вчасно схаменутись.

Алекс раптово отримує шанс змінитись: за дивних обставин їй надходить пропозиція вступити до Єльського університету. Потрапивши в нові незвичайні умови, дівчина виявляє, що в її альма-матер все крутиться довкола окультизму і таємної організації під назвою "Дев'ятий дім". Алекс доведеться зіграти важливу роль у закулісних інтригах таємних товариств, балансуючи між світом живих та мертвих.

разделяющий вензель
Дорж Бату, «Франческа. Повелителька траєкторій»

3. Дорж Бату, «Франческа. Повелителька траєкторій»

До яких тільки "топів" не входить книга Доржа Бату! Недолуга, смішна і просто РЖАЧНА дівчина з Сицилії Франческа - новий кумир тисяч українських читачів.

Кумедні історії, які постійно відбуваються з його запальною та інфантильною колегою, Дорж Бату почав записувати просто тому, що шкода було забувати такі смішні оказії. А згодом їх набралося стільки, що матеріалу б вистачило на книгу. Та ще й не одну - після шаленого успіху "Повелительки траєкторій" Бату написав продовження - "Франческа. Володарка офіцерського жетона". 

Читання обох книг справляє таке враження, ніби дивишся улюблений серіал, з якого не хочеться "виринати" у реальний світ. За сюжетом, жарти постійно супроводжуються описом того, як живеться науковцям та співробітникам аерокосмічної промисловості у Сполучених Штатах.

разделяющий вензель
Сьюзан Хінтон, «Аутсайдери»

4. Сьюзан Хінтон, «Аутсайдери»

Є романи дорослішання, а є романи виховання. Цей належить до другої категорії. Сьюзан Хінтон почала писати його ще в 15. Мабуть, саме тому персонажі вийшли такими живими, а їх конфлікти – жорсткими та безкомпромісними.

Формально, бій йде між західними та східними районам міста, а по суті – між двома світами. Дітьми простих бідних сімей та мажорами, про яких тоді казали «золота молодь».

Кожною стороною керує ненависть. Вона веде їх на вулиці і розпалює бійки. Вона навіює бажанням знищити ворога. Та що буде, коли це бажання здійсниться?

разделяющий вензель
Анастасія Нікуліна, «Зграя»

5. Анастасія Нікуліна, «Зграя»

Буремний субкультурний роман, присвячений трейсерам. Львівські хлопці щодня підкорюють багатоповерхівки та долають власний страх, доводячи, що паркур – мистецтво для обраних. Вони ставлять завищені планки, аби перескочити їх було ще важче.

Вони – «Зграя». Вони сильні, коли разом. Вони здатні вирішити будь-яку проблему та виплутатись з будь-якої халепи. Навіть, якщо це – загадкова дівчина Таша. Хто вона така і що їй треба? І чи зможе «Зграя» подолати реальну небезпеку?
 

разделяющий вензель
вензель

Вибули з наявності, але теж крутецькі книги

вензель
Ольга Войтенко, «У світлі світлячків. На порозі ночі»

Ольга Войтенко, «У світлі світляків. На порозі ночі»

Книга, яка рве тінейджерам шаблони. Як це – жити без Інтернету та мобільного зв’язку? Як можна відкласти планшет і піти невідомо куди? Як взагалі йти кудись у світі, з якого зникло світло?

Головні герої доводять, що справжнє світло – це не електрика, а щось набагато глибше. І вони віднайдуть це разом з читачами.

разделяющий вензель
Сергій Гридін, «Дорослі зненацька»

Сергій Гридін, «Дорослі зненацька»

Проста і саме цим чарівна історія про 16-річного хлопця, його 15-річну дівчину та їх вимушені спроби стати дорослими.

Знайомлячись з головним героєм, читач довідається і про його сімейні проблеми та скелети у шафі. Тата, який разом з багатством знайшов нову жінку своєї мрії та покинув сім’ю.

Маму, яка не дозволяє собі ображатись і просто живе заради сина. Самого сина, який несподівано закохався і стає все більш схожим на дорослих – тих далеких, незрозумілих і не крутих для підлітка людей.

Наталія Довгопол, «ШПигунки з притулку «Артеміда»

Наталія Довгопол, «Шпигунки з притулку «Артеміда»


Жива, насичена і дуже цікава книга для підлітків і про підлітків. Головні герої – незвичайні діти. Для всіх вони – сирітки з притулку милостивого австрійського дядечка.

Та це лише прикриття. Бо насправді вони – шпигуни, які навчаються у секретній школі «Артеміда», отримують складні квести та проходять місії, які Том Круз назвав би нездійсненними.
 

вензель

Хочете відірвати дитину від комп’ютера та показати, що світ книжок може бути в тисячу разів цікавішим за будь-яку «стрілялку» та соцмережі? Це реально! Купуйте книги для підлітків українською мовою на GRENKA.ua, обговорюйте прочитане і не забувайте, якими були самі в перехідному віці =)

Інші статті схожої тематики:

Поделиться:

Товары из обзора

Зільбер (суперкомплект з 3 книг)

Старшокласниця Лів Зільбер переїздить до Лондона і потрапляє у вихор дивовижних подій. Удень на неї ...

подробнее

1119 грн.

Лунастри (суперкомплект з 3 книг)

Стрибок над зорямиЖиття п’ятнадцятирічного Тіма Князєва йшло своїм плином: шкільний випускний, трену...

подробнее

1209 грн.

Книга Хроніки Південного
Книга Хроніки Південного
Хроніки Південного

«Хроніки Південного» — молодіжний роман литовського письменника Рімантаса Кміти, в якому йдеться про...

подробнее

129 грн.

Дев’ятий Дім

Алекс Стерн — дівчина з непростим минулим, яка виросла в Лос-Анджелесі, рано кинула школу й потрапил...

подробнее

489 грн.

Книга Дівчина Онлайн у турне
Книга Дівчина Онлайн у турне
Дівчина Онлайн у турне

«Дівчина Онлайн у турне» — другий роман із популярної трилогії британської фешн-блогерки, ютуберки т...

подробнее

299 грн.

Книга Говори
Книга Говори
Говори

Гостросоціальний роман Лорі Голз Андерсон «Говори» написаний у формі щоденника тринадцятирічної дівч...

подробнее

149 грн.

Академія Аматерасу

Рендалл відверто не щастить: її життя летить шкереберть, а сама вона опиняється в химерній Академії ...

подробнее

390 грн.

Володар Туману

Родина тринадцятирічного Макса переїздить до тихого прибережного містечка. Та з першого ж дня хлопец...

подробнее

249 грн.

Книга Відбір
Книга Відбір
Відбір

Роман «Відбір» американської письменниці Кіри Касс, перший з однойменної трилогії, увійшов у перелік...

подробнее

159 грн.

Дітлахи Анансі

Як і майже все на світі, ця історія почалася з пісні… Це був створений світ, як розірвали пустоту, я...

подробнее

289 грн.

Вопросы к Топ-20 книг для підлітків: від дитячих забавок до дорослих проблем
Задайте вопрос первым - помогите сделать мир лучше :)

5 ПРЕИМУЩЕСТВ

1

Возврат 21 день без вопросов

2

Бесплатная доставка от 888 грн

3

999 эксклюзивных игр

4

1500 городов с доставкой

5

Отправка без предоплаты

отзывы
1607

ПОДПИШИСЬ И ПОЛУЧИ КУПОН НА СКИДКУ

Доставка

Доставимо Ваше замовлення в будь-яке місто України. Способи доставки: кур'єром, Нова Пошта, Укрпошта, Justin. Всі замовлення пакуються супернадійно та застраховані.

Про нас

GRENKA – інтернет магазин розваг. Ми менше, тому більш старанні :). Індивідуальний підхід і прямий зв'язок з директором.

Оплата і Оферта

Оплата замовлення будь-яким зручним для Вас способом наш обов'язок. Приват24, карта будь-якого банку світу, готівка банківський переказ або післяплата.

Контакты

Новости

Акции

Обзоры

© GRENKA™, 2013-2023

sales[@]grenka.ua

Наш телефон (многоканальный)

044 359 05 55

Регистрация

Ваш город: Киев

Обратный звонок

  • Акції
  • Новини
  • Доставка
  • Оплата
  • Контакти

В корзине пусто,
пора покупать :)

0
Интернет магазин GRENKA.ua
044 359 05 55
Телефонуйте з 10:00 до 17:00 (Пн-Пт);
Например: Гаррі Поттер, Шантарам
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
  • Главная
  • /Обзоры
  • /Топ-20 книг для підлітків: від дитячих забавок до дорослих проблем
  • Топ-20 книг для підлітків: від дитячих забавок до дорослих проблем
Добро пожаловать
На главную
Моя корзина
Категории
Контакты
Войти