вернуться

100 кращих українських книг сучасності

кращі книги українською

(рейтинг оновлено: серпень 2021)

Книги українською - як і українська літературна традиція – явище хоч і молоде, однак, цілком сформоване і самобутнє. Причин тому чимало, та головна з них – непроста українська історія. Народне лихо – родючий ґрунт для виникнення генерації талановитих людей і міцних мов кремінь переконань. Далеко не всі наші світила – песимісти, співці "загублених поколінь", є і романтики, й сатирики, і фантасти. Наша воля – найнезламніша в Європі, а слово – "найбронебійніше" у світі!

Нижче в огляді читайте про 100 сучасних українських книг, які варто прочитати, у 6 жанрах: вони заклали фундамент "укрліту" на майбутню сотню-дві років. Топ книг українських авторів поділений на 6 жанрових категорій по 10 кращих творів в кожній. Таким чином, маємо під 70 книг. Ще 3 десятки місць нашого списку лишаються вакантними - чекаємо прийдешніх шедеврів вітчизняного письменства.

Зміст (клік для швидкого переходу):

 1. Книга №1 незалежно від жанру
 2. Сучасна проза (нові книги сучасних українських письменників)
 3. Історичні книги українською, які варто прочитати
 4. Книги про війну на Донбасі
 5. Книги про кохання
 6. Біографії, мемуари
 7. Українська фантастика
палець

До речі:

На всі книги з цього огляду діє знижка 5% за промокодом UAbooks21.

вензель

Книга №1 у 2020 й 2021 рр.

вензель

Книга Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР Через відомий скандал навколо самі-знаєте-кого, книга Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР" стала національним бестселером 2020-го і 2021 років. Ефект вибухового росту популярності внаслідок офіційної заборони уже називають "ефектом Медведчука". Поки суди тривають, видавництво випускає все нові й нові "додаткові тиражі". Смайлик замість крапки в кінці речення не зможе висловити всієї комічності ситуації.

Але книга вийшла хороша - це головне. Кіпіані виконав великий обсяг роботи і вперше в незалежній Україні опублікував настільки вичерпну друковану працю про обставини цькування Василя Стуса радянською владою. Процитуємо відгук одного з покупців книги на GRENKA.ua:

"Все супер, отримав книжку позавчора.
Будемо читати про патріотів і скотиняк"
вензель

Сучасна проза

вензель

1. Тамара Горіха Зерня, «Доця»

1. ТАМАРА ГОРІХА ЗЕРНЯ, «Доця»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Білка
• К-ть сторінок: 285
• Рейтинг: ★★★★★

Зібравши реальні історії людей зі Сходу та власний болючий досвід, українська волонтерка створила неймовірний роман про любов, відчай та війну. У головної героїні немає імені, сім’ї, дому та речей, які вона любила. Натомість є відчай та мужність, які роблять її справжнім воїном на полі палаючих ілюзій.

вензель

2. Поліна Кулакова, «Усі їхні демони»

Поліна Кулакова, «Усі їхні демони»
• Рік виходу: 2020
• Видавництво: Дім Химер
• К-ть сторінок: 208
• Рейтинг: ★★★★★

Український трилер! Звучить не надто спокусливо? Просто ви ще не знайомі з творчістю цього автора. Поліна Кулакова пише міцно, жорстко і, місцями, навіть страшно. Роман "Усі їхні демони" розповідає про життя однієї сім'ї в провінційному українському місті. Чим така історія може налякати? Дітям страшно, коли батьки сваряться, хтось випиває, хтось йде шукати правди на вулицю. Але то дітям. По-справжньому ж страшно дорослим читачам: за цих дітей і батьків з усіма їхніми задавненими кривдами, образами і невтамованими пристрастями, які штовхають на криву стежину...

вензель

3. Петро Яценко, “Магнетизм”

Магнетизм
• Рік виходу: 2020
• К-ть сторінок: 288
• Рейтинг: ★★★★★

Чого вартий порятунок?

Захоплююча історія про вірність, любов та пошук себе, сповнена химерності та… Магнетизму. Того, який виникає між людьми, який просочується крізь тебе, розливаючись навколо, наповнюючи думками та переживаннями навіть вічний камінь.

Нова книга Петра Яценка розповідає нам саме про таку вірність та любов, яка може, іноді, не знати меж. Марія тікає із рідного Донецька, захопленого ворогом, до Києва – чужого міста із своїми правилами. Саме тут їй потрібно навчитись жити та вижити, не втративши себе. У цьому дівчині допоможе особливий хист – ще з дитинства вона бачила історії людей, викарбувані на металі. А тепер Марія може чути шепіт старих будинків, які розповідають свої історії.

Чи допоможе її дивовижний талант боротись із викликами світу та врятувати найдорожче – рідне місто? Купуйте нову книгу Петра Яценка «Магнетизм» на GRENKA.ua та дізнайтесь, чого варта жертва.

вензель

4. Кирило Круторогов, “#Бомбардир”

Кирило Круторогов “#Бомбардир”
• Рік виходу: 2017
• Видавництво: Фабула
• К-ть сторінок: 336
• Рейтинг: ★★★★★

Український спортивний коментатор Кирило Круторогов дебютував у літературі 2017 року з книгою “#Бомбардир”. Присвячена вона грі мільйонів, але не тій її стороні, яка приваблює пересічного вболівальника. Травми, виснажливі тренування, боротьба за місця у стартовому складі — не менш важливі складові футбольної кар'єри, про які, однак, не заведено говорити вголос. Це історія успіху та розчарувань, яка висвітлює все: від першого кроку новачка на газон до зіркового життя чемпіонів.

Книга Круторогова дозволяє зазирнути за лаштунки футболу. Таким ви його ще не бачили!

вензель

5. Володимир Лис, “Століття Якова”

Володимир Лис, “Століття Якова”
• Рік виходу: 2016
• К-ть сторінок: 224
• Рейтинг: ★★★★★

Нарешті ми застали той час, коли популярні книги українською почали екранізувати.

Роман “Століття Якова” розповідає історію, яка одночасно здається фантастичною і реальною. Старий Мех, віковий дід із сивою бородою, спостерігав за тим, як змінюються держави і режими. Російська імперія, УНР, Польща, СРСР і сучасна Україна. Дитина, підліток, юнак, чоловік, а тепер похила людина. Яків не просто спостерігав за часом, а плинув разом з ним, отримуючи один за одним удари долі. Війни і особисті драми пройшли, залишивши після себе душевні рани і тяжкі спогади...

вензель

6. Наталія Гурницька, “Мелодія кави у тональності кардамону”

Наталія Гурницька, “Мелодія кави у тональності кардамону”
• Рік виходу: 2016
• К-ть сторінок: 400
• Рейтинг: ★★★★★

Майже всі люблять каву. Відчувши її аромат, неможливо втриматись і не скуштувати. А зробивши перший ковток, вже мрієш про те, як будеш пити наступну чашку. Запах і смак нам знайомі, а книга “Мелодія кави в тональності кардамону” розкаже, як цей чудесний напій звучить!

Анна познайомилась із найсвітлішим почуттям у світі. Кохання виявилося взаємним, і здавалося, що це початок нескінченного щастя. Але життя байдуже ставиться до мрійників — у долі були свої плани… “Мелодія кави” — жіночий роман, який розчулить навіть чоловіка.

Ось так у Львові знімався серіал за романом:

вензель

7. Богдан Коломійчук, «Експрес до Галіції»

Богдан Коломійчук, «Експрес до Галіції»
• Рік виходу: 2020
• К-ть сторінок: 352
• Рейтинг: ★★★★★

Сучасний український детектив «Експрес до Галіції» – про справжні шпигунські ігри. Небезпека, змови, зашифровані послання, замахи і вбивства, і під питанням доля Австрійської імперії. Чи впорається простий львівський комісар з такою заплутаною справою? А зараз він переслідує таємничого пацієнта, і всі ниточки справи ведуть до рідного міста.

вензель

8. Дарина Гнатко, “Притулок семи вітрів”

Дарина Гнатко, “Притулок семи вітрів”
• Рік виходу: 2020
• К-ть сторінок: 336
• Рейтинг: ★★★★★

Історія пристрасті та втрат
Захоплива історія кохання, втрат та прокляття від Дарини Гнатко занурює нас у давні часи панства і кріпацтва. Рід Давидових, який володіє маєтком «Притулок семи вітрів», роз’їдає згубна пагуба – голова сімейства має слабкість до молодих вродливих кріпачок. Його пристрасть розкриває дружина, пані Маришка, і через декілька днів нещасну коханку знаходять загризеною панськими псами. Припускають, що це справа рук пані, але невдовзі й вона помирає за загадкових обставин.

Про історію забули. Та сімейству наче наврочили – юний нащадок роду, Григорій Янович, починає ласувати та приглядатись до молодих кріпачок. Невдовзі молодий пан вигідно жениться на доньці генерала, проте й вона дізнається про пагубну вдачу свого чоловіка. Невже трагедія повториться?

Чи з’явиться щастя в проклятих кривавих стінах маєтку? Про це дізнавайтесь на сторінках книги «Притулок семи вітрів» Дарини Гнатко – купити її можна на GRENKA.ua.

вензель

9. Валерій Пузік, «Я бачив його живим, мертвим і знову живим»

Валерій Пузік, «Я бачив його живим, мертвим і знову живим»
• Рік виходу: 2020
• К-ть сторінок: 208
• Рейтинг: ★★★★★

На противагу доволі кровожерливим назві та обкладинці це досить спокійна книга для проведення неспішного вечора. Збірка оповідань Валерія Пузіка на всі випадки життя, вона дозволить поринути у вихор теплих спогадів про дитинство, посмакувати усі подробиці гіркоти першого кохання. Та є тут і історії випробувань – про війну та страждання. Рекомендовано для читання вечорами в теплому кріслі за чашкою запашного чаю.

вензель

10. Андрій Кокотюха, «Вигнанець і перевертень»

Андрій Кокотюха, «Вигнанець і перевертень»
• Рік виходу: 2020
• Видавництво: Віват
• К-ть сторінок: 304
• Рейтинг: ★★★★★

Гостросюжетний український детектив Андрія Кокотюхи занурює нас в 20 століття. Переддень Нового Року. Платона Чечеля запрошують на святкування в маєток впливового харківського багатія. В розпал святкувань починається серія незв’язаних між собою убивств. Здається, зв’язку між ними немає. Але подейкують, що це знову з’явився перевертень, який обирає собі в жертв юних дівчат. Так вже було раніше, і звір знову прокинувся. А навколо – страшна заметіль та сутінки.

вензель

11. Василь Шкляр, «Спів божої пташки»

Василь Шкляр, «Спів божої пташки»
• Рік виходу: 2020
• Видавництво: Клуб семейного досуга
• К-ть сторінок: 288
• Рейтинг: ★★★★★

Романи Василя Шкляра і через півстоліття залишаються актуальними. Письменник, який описав найжахливіші події та найбільші звершення нації. Роман «Спів божої пташки» це перевидання раннього роману «Ностальгія», що був написаний після вибуху ЧАЕС.

Простий чоловік Микола, який втрачає жагу до життя, покидає роботу та має намір вирушити в таку собі «відпустку» за натхненням. Проте, все обертається проти нього і його сім’ї, коли він зустрічає жінку, яка змінює все. Роман, повний ностальгії та печалі, який по праву може очолювати вітчизняний умовний список "найпопулярніші книги".

вензель

12. Сергій Мартинюк, «Рок-н-рол»

Сергій Мартинюк, «Рок-н-рол»
• Рік виходу: 2020
• Видавництво: Фабула
• К-ть сторінок: 416
• Рейтинг: ★★★★★

Чудова книга для прихильників популярної музики. Завжди було цікаво, що ж відбувається по той бік сцени, за кулісами? Яке життя там вирує? Чи насправді ці музиканти такі відчайдушні та нестримні як на сцені?
Роман про народження музики, про її створення та запис. Який цей шлях – від задуму і до повноцінного рок-н-рольного альбому. Про злети, падіння і той самий кекс, наркотики і рок-н-рол.

вензель

13. Ірена Карпа, «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете»

Ірена Карпа, «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете»
• Рік виходу: 2020
• Видавництво: #книголав
• К-ть сторінок: 216
• Рейтинг: ★★★★★

Майстер-клас від Ірени Карпи, тієї самої, котра пише безперечно найбільш відверті книги для жінок. Як завжди щира, дещо напружена і повна іронії книга. Як і будь-яка жінка, авторка пережила не один злет і падіння, була одружена та розлучена. Цей досвід, на цей раз, вилився в книгу романтичних пригод «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете». Тут описані спогади та події під час подорожей Францією. І, зрозуміло, знайомства з привабливими, харизматичними, сильними чоловіками.

Книга-жарт та книга-інструкція, ось як називає цю добірку автор, рекомендуючи читати те, що кинеться у око. І якщо у неї вийшло, отже і у всіх вийде налагодити особисте життя, вважає Ірен.

14. Юрій Андрухович, “Рекреації”

Юрій Андрухович, “Рекреації”
• Рік виходу: 2017
• Видавництво: Фабула
• К-ть сторінок: 240
• Рейтинг: ★★★★★

Почавши мову про книги сучасних українських письменників, не можна забути про Юрія Андруховича. Дебютний роман «Рекреації» вийшов у 1992 році. Освічена публіка помітила цей твір, та підняла хвилю обговорень. Нова сторінка в українській літературі, чи жалюгідна спроба створити щось оригінальне? Море протиріч і океан думок здійняли справжню бурю навколо книги.

Це історія творчої молоді, яка будує нову державу на руїнах старого режиму. «Рекреації» стали поєднанням соцреалізму, який віджив своє, і українського символізму, що тільки починав квітнути на початку 20 ст.

вензель
вензель

Історичні романи

вензель

1. Володимир Єшкілєв, “Каїн”

Володимир Єшкілєв, “Каїн”
• Рік виходу: 2020
• Видавництво: Фоліо
• К-ть сторінок: 620
• Рейтинг: ★★★★★

Роман про гетьмана Павла Тетерю-Мошковського та його добу
Очікуване продовження знаменитої історичної трилогії «Прокляті гетьмани» Володимира Єшкілєва вже готове розкрити свої таємниці. Книга переносить нас в розпал створення нового європейського світу, з усіма кривавими протистояннями, зрадами та величними досягненнями.

В цьому романі виринає багато нових історичних постатей, з якими читачу ще доведеться познайомитись. З’явиться і декілька старих героїв, котрі продовжують діяти в ці буремні часи неспокою. І однією з таких величних, овіяних таємничістю постатей, є гетьман Тетеря, знеславлений та очорнений сьогоденням.

Автор пропонує своє власне бачення його історії – екстраординарне та особливе. Розповідь доповнюють відступи до історико-політичних процесів, дипломатичних подій 18 століття, які зазвичай не афішуються в підручниках з історії.
Поспішайте купити книгу Володимира Єшкілєва «Каїн», поринайте в оповиті туманом таємничі події другої половини 18 століття.

вензель

2. Дмитро Воронський, “Самійло Кошич, козак-легенда”

Дмитро Воронський, “Самійло Кошич, козак-легенда”
• Рік виходу: 2020
• К-ть сторінок: 288
• Рейтинг: ★★★★★

Незвичайна оповідь про легендарного козака
Одна із найбільш видатних, легендарних та вагомих постатей українського козацтва, чоловік із незламною волею, вражаючою впевненістю та вірністю. Постать його овіяна чималою кількістю легенд та переказів. Кожен хлопчина хотів би стати поруч з ним на захист країни. Самійло Кошич, легендарний старшина, за котрим йшло Запорізьке військо, мудрий та хитрий отаман.

Хто ж він та звідки родом? Історія почалась одним сонячним днем, коли молодий хлопець вправлявся із шаблею, виписуючи неймовірні фігури в повітрі. Сонце виблискувало та грало на його зброї. Вже скоро він стане на стежку, виткану долею – піде до перемог, поведе величезне військо, найвеличніше з усіх. І закохається, нестямно та палко.

Купуйте книгу Дмитра Воронського «Самійло Кошич, козак-легенда» на GRENKA.ua, та пориньте в епоху битв та звитяг козацького війська.​

вензель

3. Богдан Савлюк, «Орден Місяця»

Богдан Савлюк, «Орден Місяця»
• Рік виходу: 2020
• Видавництво: ТаТиШо
• К-ть сторінок: 208
• Рейтинг: ★★★★★

Запитаєте, що почитати українською? Ну, припустімо, одну із кращих пригодницьких книг - сучасну історію про таємничі ордени, світові змови та могутній магічний артефакт. Такий варіант вам підходить?

За давньою легендою, існує найбільше джерело потаємних знань – щоденник самого Ісуса, який оберігає орден Місяця, заснований ще Богданом Хмельницьким. Звичайний вчитель історії натрапляє на згадки про щоденник, відомий ще як «Джерело Q» в древніх записах, і може попередити орден про небезпеку. Сучасна гостросюжетна пригода, в якій будуть і небезпеки, і випробування, і магічні знаки, і, звісно, кохання.

вензель

4. Максим Бутченко, «Жінка в темряві. Зелений клин»

Максим Бутченко, «Жінка в темряві. Зелений клин»
• Рік виходу: 2021
• К-ть сторінок: 288
• Рейтинг: ★★★★★

Історія кохання в кровопролитні революційні часи. 1918 рік, люди покидають все – життя, дім та речі, аби врятувати життя. Вона – донька заможного купця. Він – більшовик, який воює за переконання. Ця зустріч прирекла обох, адже ці почуття – не просто заборонені, а неможливі.

Проте, іноді біда поєднує серця. Вдвох вони подорожують далеким Сходом, аби відшукати вбивцю. Та через помилку Тетяни вони знову змушені тікати назад. Опинившись в пекельному світі безжалісних більшовиків, вони повинні зробити вибір знову. Життя чи кохання?

вензель

5. Юрій Косач, “Володарка Понтиди”

Юрій Косач, “Володарка Понтиди”
• Рік виходу: 2020
• К-ть сторінок: 448
• Рейтинг: ★★★★★

Неперевершена історія жаги та кохання від неоціненного українського письменника Юрія Косача
Унікальна та неповторна книга «Володарка Понтиди» є плідним результатом кропіткої праці Юрія Косача – племінника відомої в усьому світі Лесі Українки. Роман був написаний в кінці 19 століття у США під час вимушеної міграції письменника. Він описує найбільшу пристрасть – Понтиду (Україну), таку, як вона є, та її володарку.

Героєм твору є український козак шляхетського роду, безтямно закоханий в княжну – претендентку на імператорський трон. Буремне почуття веде його за своєю жаданою крізь усю Європу, через Париж, Пізу і до Неаполя. Крізь ложі таємних товариств, осередки яких знаходяться в Європі, до королівських палаців та феєричних святкувань в княжих палацах, крізь пристрасть та інтриги, до тюремних камер.

Тут ви знайдете найбільш відчайдушну боротьбу, яка може існувати. За владу, силу, пристрасть і любов. Боріться разом із героєм – варто лиш купити книгу Юрія Косача «Володарка Понтиди» на GRENKA.ua.

вензель

6. Андрій Кокотюха, “Вигнанець і навчена відьма”

Андрій Кокотюха, “Вигнанець і навчена відьма”
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Виват
• К-ть сторінок: 304
• Рейтинг: ★★★★★

Популярний український письменник вирішив спробувати себе у жанрі історичного роману. Місцем дії вибрав Полтавщину початку 20-го століття, головним героєм – слідчого у вигнанні, тлом – історію про відьом, сімейні гріхи та розплату. Вийшло сміливо та захоплююче. Втім, як завжди.

вензель

7. Остап Українець, “Малхут”

Остап Українець, “Малхут”
• Рік виходу: 2017
• Видавництво: Фабула
• К-ть сторінок: 256
• Рейтинг: ★★★★★

Дебютний роман молодого автора вражає небанальним сюжетом та приголомшливою розв’язкою. Адвокат-контрабандист намагається розгадати таємниці древнього ордену, який міг змінити історію всієї Європи. Вийшло майже, як у Дена Брауна, тільки українською мовою і про Україну, а не про Рим.

вензель

8. Андрій Кокотюха, “Справа отамана Зеленого”

Андрій Кокотюха, “Справа отамана Зеленого”
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Фоліо
• К-ть сторінок: 301
• Рейтинг: ★★★★★

Україна на світанку 20 століття. 1919 рік, розпал радянсько-української війни. Автор вихопив з історичного полотна останні миті існування гетьманату як явища. За сюжетом, чудернацькі примхи долі змушують двох антагоністів раз-по-раз рятувати один одного. Та вічно так тривати не могло. І ось, доленосний випадок стався: хтось має зостатись живим, а хтось - загинути. Кокотюха дозволяє читачу обирати між двома, але історична правда робить вибір за нас...

вензель

9. Валентин Чемерис, “Сини змієногої богині”

Валентин Чемерис, “Сини змієногої богині”
• Рік виходу: 2017
• Видавництво: Фоліо
• К-ть сторінок: 672
• Рейтинг: ★★★★★

Такої України ви не знали! Такої, як у Роберта Говарда у "Конані-варварі"! Конан родом з Кіммерії, герої Валентина Чемериса - зі Скіфських степів. Паралелі не просто можливі - вони очевидні.

В романі видатного українського письменника читач дізнається про героїв Скіфії 8 століття до н.е.: Атея, Скілура, Іданфірса, про полководців, авантюристів, вершників, ремісників і зброярів, які кували такі обладунки і зброю, якою ми її бачили хіба що у фентезійних іграх на зразок "The Elder Scrolls"...

вензель

10. Василь Шкляр, “Характерник”

Василь Шкляр, “Характерник”
• Рік виходу: 2019
• К-ть сторінок: 304
• Рейтинг: ★★★★★

Україна 17 століття. Часи, коли імена Сагайдачного, Хмельницького та Івана Сірка були не тьмяним спогадом, а живою надією на краще життя, волю і незалежність.

Пригодницько-історичний роман про кошового Сірка від метра "сучукрліту" Василя Шкляра написаний у кращих світових традиціях пригодницької прози. Політичні інтриги, шалені пригоди, козацький норов і будівництво національної державності - все це знайдете у романі "Характерник".

вензель

11. Віктор Вальд, «Отаман»

Віктор Вальд, «Отаман»
• Рік виходу: 2020
• К-ть сторінок: 448
• Рейтинг: ★★★★★

Перша Світова минула, світ постає з руїн. Сашка виховували як справжнього патріота, козака і захисника своєї країни. Пройшовши вогонь війни, він домовляється з чекістами: якщо більшовики допоможуть йому відшукати загублену в пеклі війни дружину, він здасть їм сховки із козацькими скарбами. В цьому Сашку має допомогти іще один козак, та чи зможуть колишні побратими змиритись із новою долею? Читайте в романтичній та сповненій небезпек книзі Віктора Вальда «Отаман».

вензель

12. Богдан Сушинський, «Шабля, освячена Римом»

Богдан Сушинський, «Шабля, освячена Римом»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Арій
• К-ть сторінок: 320
• Рейтинг: ★★★★★

Твір одного з "патріархів" української історичної прози Богдана Сушка присвячено життю і діяльності унікального в історії нашої країни гетьмана Івана Сулими. Авантюрний пригодницький роман у дусі А. Дюма оповідає про те, як Іван Сулима втік з турецького полону, побував в італії, повернувся до України і взяв неприступну фортецю Кодак на Дніпрі.
Книга отримала Міжнародну премію ім. Ірини Вільде.

вензель

 

вензель

Книги про війну на сході України

вензель

1. Василь Шкляр, “Чорне сонце”

Василь Шкляр, “Чорне сонце”
• Рік виходу: 2018
• К-ть сторінок: 304
• Рейтинг: ★★★★★

“Чорне сонце” — книга, читати яку одночасно і цікаво, і боязно. Так завжди трапляється, коли трагедія ще не “відгула”, коли драматичні події тривають. Герої роману — реальні люди. Студенти, бізнесмени, селяни й інтелігенти, учорашні школярі і особи літнього віку. У скрутний для країни час вони взяли до рук зброю, бо їм не байдуже майбутнє Батьківщини та співвітчизників.

Василь Шкляр у “Чорному сонці” увіковічив бійців полку “Азов”: як живих, так і тих, хто назавжди нас покинув. Сильний та емоційний опис російсько-української війни очима бійця «Азову», втілений легендарним українським письменником. 6 історій – це 6 сповідей молодого хлопця, який намагається зрозуміти, чому почалась ця війна і коли вона закінчиться.

вензель

2. Патрік, «Герої сучасності»

Патрік, «Герої сучасності»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Білка
• К-ть сторінок: 120
• Рейтинг: ★★★★★

Історія про героїв АТО, написана героєм АТО. Його звати Патрік, і він пішов на війну, щоби побачити тих, хто боронить батьківщину ціною власного життя. Пішов і став одним з них. А потім закарбував їх історії у вічності, написавши цю книгу.

вензель

3. Сергій Дзюба, Артемiй Кiрсанов, «Позивний 'Бандерас'»

Сергій Дзюба, Артемiй Кiрсанов, «Позивний 'Бандерас'»
• Рік виходу: 2018
• Видавництво: Фабула
• К-ть сторінок: 240
• Рейтинг: ★★★★★

Справжній військовий екшн про теракти, сепаратистів і спецоперації. Неймовірна історія про зраду, підступ та героїзм. Книга, яка відкриває очі на АТО. Роман, який удостоївся фільму і став символом покоління сучасних героїв війни.

вензель

4. Влад Сорд, «Безодня»

Влад Сорд, «Безодня»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Дім Химер
• К-ть сторінок: 192
• Рейтинг: ★★★★★

Напівдокументальні історії Влада Сорда з російсько-українського фронту. Історії хоч і напівдокументальні, але на всі 100% чесні. Бо крім документальності автор застосовує художні прийоми замість пустих фантазій. Оповіді про військові будні, викривлену реальність через призму свідомості тих, хто "вариться в котлі війни", і трансцедентні сутності, метафоричними образами яких тільки й можна описати і пережити побачене. Це і є "Безодня" Сорда.

вензель

5. Віолетта Фіалка, «Кохання Ангела»

Віолетта Фіалка, «Кохання Ангела»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Зелений пес
• К-ть сторінок: 480
• Рейтинг: ★★★★★


Сентиментальний і водночас гостросюжетний роман про кохання дівчини з Києва та хлопця з Донбасу.
Хроніка любові, яка народилась на Майдані, літала поміж Небесною Сотнею і пережила початок справжньої війни.

вензель

6. Роман Зіненко, «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії. В 2 томах»

Роман Зіненко, «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії. В 2 томах»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Фоліо
• К-ть сторінок: 983
• Рейтинг: ★★★★★

Після виходу книги "Іловайський щоденник" Роман Зіненко став визнаним експертом в темі Іловайської трагедії. Двохтомник Романа засвідчує: ця тема досі не розкрита повністю, адже запитань у дилогії ставиться не менше, а більше! Викладені у книгах факти публікуються для широкого загалу вперше. В першому томі йдеться про події 7-24 серпня 2014, другий - 25-31 серпня. Мета автора - зберегти і оприлюднити незручну правду про ці історичні події - була досягнута.

вензель

7. Андрій Курков, «Війна»

Андрій Курков, «Війна»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Фоліо
• К-ть сторінок: 640
• Рейтинг: ★★★★★

До 640-сторінкового тому увійшов роман "Сірі бджоли" і "Щоденник Майдану та війни". "Сірі бджоли" - класична літературна трагікомедія, після якої залишається дивний осад на душі. Війна на Донбасі, сіра зона, двоє людей, які підтримують різні сторони.
Відчайдушна спроба втекти до рідного колись Криму, врятувати себе і… своїх бджіл. Та чи можна знайти притулок в місцях, які давно перестали бути своїми?

вензель

8. Юлія Ілюха, «Східний синдром»

Юлія Ілюха, «Східний синдром»
• Рік виходу: 2019
• К-ть сторінок: 240
• Рейтинг: ★★★★★

Чули про "синдром перської затоки"? В Україні цьому явищу, на жаль, є свій відповідник... Три несхожих герої потапляють в горнило війни на Донбасі. Один адвокат, інший - айтішник, і останній - ізюминка на торті - росіянка Таня. Всі в пошуках справедливості і кращого життя потрапляють в окопи. Роман не містить кривавих подробиць, натомість автор приділяє увагу душевному стану персонажів і змінам, які викликає у ньому війна.

вензель

9. Олексій Винокуров, «Ангел пригляду»

Олексій Винокуров, «Ангел пригляду»
• Рік виходу: 2017
• Видавництво: Фабула
• К-ть сторінок: 480
• Рейтинг: ★★★★★

Дивовижний роман, в якому війна зачепила не лише дві країни, а й цілий всесвіт. Галактика збилась зі свого шляху, в матерії світу відкрились метафізичні безодні, страждання затьмарили космос. Та навіть в цьому пеклі залишається надія, що все ще можна виправити.

вензель

10. Ольга Кашпор, «Війна очима ТСН. 28 історій по той бік камери»

Ольга Кашпор, «Війна очима ТСН. 28 історій по той бік камери»
• Рік виходу: 2015
• Видавництво: Основи
• К-ть сторінок: 242
• Рейтинг: ★★★★★

Війна у фото
Книга «Війна очима ТСН. 28 історій по той бік камери» відомої журналістки Ольги Кашпор – збірка, яка разюче відрізняється від сотень інших видань, історій та публікацій, присвячених війні 2014 року. Це не просто добірка новин, це – фоторепортажі воєнних журналістів, зроблених в розпал протистояння. Шокуючих, збиваючих з ніг, нестерпно ядучих і щемких.

Книга стала спробою показати, що насправді відбувається на фронті без зайвих слів, найбільш простим та доступним для розуміння способом. Вона змушує задуматись, що десь вирує війна, гинуть люди. Проте, насправді, ворожнеча поруч, ці люди живуть разом із нами. Чи жили раніше…

І якщо ви готові до жорстокого інсайту, який відкриється вам на сторінках, варто купити книгу «Війна очима ТСН. 28 історій по той бік камери» Ольги Кашпор на GRENKA.ua.

вензель

10. Станіслав Асєєв, «'Світлий шлях': історія одного концтабору»

Станіслав Асєєв, «'Світлий шлях': історія одного концтабору»
• Рік виходу: 2020
• Видавництво: ВСЛ
• К-ть сторінок: 448
• Рейтинг: ★★★★★

Жорстка в усіх розуміннях книга. Божевілля та катування, психологічний тиск та тортури. Це історія про в’язницю, яка, насправді, є моторошним концтабором, де нівечать людей.
Чи можна залишитись собою після знущань, не втратити все те людське що є в тобі, та чи є шанс жити далі після пережитого жаху? Надзвичайно відверта книга Станіслава Асєєва, із тих книг, які повинен прочитати кожен українець та патріот.

вензель
вензель

Українські книги про кохання

вензель

1. Дарина Гнатко, «Тінь аспида»

Дарина Гнатко, «Тінь аспида»
• Рік виходу: 2019
• К-ть сторінок: 288
• Рейтинг: ★★★★★

Любовний роман, в якому любов виявляється не такою вже й романтичною. Адже той, хто здавався коханим, виявився… торговцем людьми. Екзотична країна стала в’язницею, а мрії – нічого не вартими. Та часом лише в темряві найсильнішого горя можна розгледіти світло справжнього кохання.

вензель

2. Дара Корній, «Зірка для тебе»

Дара Корній, «Зірка для тебе»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Виват
• К-ть сторінок: 320
• Рейтинг: ★★★★★

Приголомшливий любовний роман, в якому кохання існує поза простором, часом та умовностями. Де віра та любов рятують душі, а давні легенди оживають та керують долями. Де почуття між людьми запалюють нові зірки і осяюють світ, який, здавалось би, вже поглинула темрява.

вензель

3. Андрій Кокотюха, «Вигнанець і шляхетна полонянка»

Наталія Гурницька, «Багряний колір вічності»
• Рік виходу: 2021
• Видавництво: Віват
• К-ть сторінок: 304
• Рейтинг: ★★★★★

Кокотюху знають всі. А якщо хтось не знає, то обов'язково дізнається: йому тільки 50, і його досягнення у щорічній нормі написаних книг бентежать Стівена Кінга і Бориса Акуніна. Одним словом, дуже плодовитий письменник. Але про цей факт знають не всі читачі Кокотюхи. Бо люблять його за сюжети і дух епохи, який автор передає у своїх книгах. Йдеться про Україну кінця 19-го, початку 20-го століття. Петлюрівці, "червоні", комісари, розстріли і... кохання - ось про що черговий авантюрно-пригодницький роман Андрія Кокотюхи.

вензель

4. Інна Моісєєва, «Смак бунни. Про пристрасть, подорожі, каву і справжнє щастя»

Інна Моісеєва, «Смак бунни. Про пристрасть, подорожі, каву і справжнє щастя»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Брайт Букс
• К-ть сторінок: 152
• Рейтинг: ★★★★★

Історія про пристрасть, подорожі, каву і справжнє щастя. І все це – в житті жінки, яка, здавалось би, геть не створена для щастя. Яка ще не знає, чим самовпевненість відрізняється від самопожертви. Яка готова знищити все, аби знайти справжнє кохання зі смаком загадкової Бунни.

вензель

5. Валентин Тарасов, «Любий розпусник»

Валентин Тарасов, «Любий розпусник»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: КМ-Букс
• К-ть сторінок: 416
• Рейтинг: ★★★★★

Легкий та п’янкий роман про гульвісу Мішеля, життя якого складається зі звабливих жінок, нудної роботи та нестерпних кредиторів. Навіть в глухій провінції він примудряється потрапити в справжні халепи. І, звісно ж, знайти кохання.

вензель

6. Люко Дашвар, «Село не люди»

Люко Дашвар, «Село не люди»
• Рік виходу: 2021
• Видавництво: КСД
• К-ть сторінок: 304
• Рейтинг: ★★★★★

Роман, який відкрив нам Люко Дашвар. Письменницю, що не побоялась підняти тему депресивного українського села, в якому процвітає насилля, алкоголізм, сексизм і релігійний фанатизм. На цьому похмурому тлі авторка описує історію сучасної шевченківської Катерини і її кохання з одруженим чоловіком. До слова, героїні всього 13 років.

вензель

7. Мартин Якуб, «Не твоє собаче діло»

Мартин Якуб, «Не твоє собаче діло»
• Рік виходу: 2021
• Видавництво: Віват
• К-ть сторінок: 368
• Рейтинг: ★★★★★

Детективна історія від відомого українського ютубера. Макс - приватний детектив. В аварії гине дружина його однокласника. Взявшись розслідувати цю справу, Макс стикається з численними перешкодами. Але чи не найважче - перебороти власних демонів, дитячі травми, розбите серце і песимістичні прогнози на майбутнє.

вензель

8. Ніка Нікалео, «Брутальний лікар»

Ніка Нікалео, «Брутальний лікар»
• Рік виходу: 2020
• Видавництво: КСД
• К-ть сторінок: 224
• Рейтинг: ★★★★★

Чарівна історія брутального кохання
Захоплива історія любові в обгортці із втрат, розчарувань, інтриг та трагедії. Нова книга Ніки Нікалео розповідає нам про молодого, успішного красеня лікаря – володаря жіночих сердець. Він талановитий, розумний, чарівний, вміє грати на гітарі – принц на білому коні у плоті. До того ж вірний своїй справі, впевнений у собі та своєму світогляді.

Але трапляється неждане – він закохується. У милу та добру квітникарку Вікторію. І все складається чудово, як по нотам, вони навіть чекають дитину. Але доля – оманлива та жорстока. Вікторія потрапляє в аварію і втрачає пам’ять. Як повернути свою кохану та знову стати її єдиним? Тим більш, коли на неї звертає увагу багатий та впливовий олігарх, а колишня коханка Світлана – мріє повернути зруйнувати все?

Що залишається герою, аби вибороти своє кохання? Стати брутальним та грати жорстоко, чи довіряти свої почуття коханій, яка його не пам’ятає? Відповідь шукайте на сторінках роману Ніки Нікалео «Брутальний лікар».

вензель

9. Галина Крук, «Хто завгодно, тільки не я»

Галина Крук, «Хто завгодно, тільки не я»
• Рік виходу: 2021
• Видавництво: Віват
• К-ть сторінок: 176
• Рейтинг: ★★★★★

Збірка оповідань, що наділені рідкісною властивістю проникати в душу читача незалежно від його віку, статі і соціального становища. Кожен з нас бачить себе унікальним - таким же нас змогла побачити авторка цієї книги. Тому не вірте назві на палітурці. Книга не про когось, а про вас. І коли цей "хтось" каже "тільки не я", він має на увазі саме вас.
Ліричні оповідання про стосунки, в основному, для жіночої аудиторії.

вензель

10. Жанна Слоньовська, «Острів»

Жанна Слоньовська, «Острів»
• Рік виходу: 2020
• Видавництво: В-во Старого Лева
• К-ть сторінок: 288
• Рейтинг: ★★★★★

Тонка та романтична історія кохання між двома протилежностями – чарівною і ніжною адміністраторкою та одруженим чоловіком із повним мішком комплексів та страхів. Чи може бути щасливий фінал таких історій? Новий роман Жанни Слоньовської піднімає завісу власних сподівань на шляху до себе і отримання того жаданого почуття – кохання.

вензель

11. Наталія Гурницька, «Багряний колір вічності»

Наталія Гурницька, «Багряний колір вічності»
• Рік виходу: 2019
• К-ть сторінок: 192
• Рейтинг: ★★★★★

Приклад нетипового, але від того не менш захоплюючого любовного роману. Події відбуваються в одному лише Львові, але у різні роки. Доля головної героїни Ірени навіки з’єднана з коханням, яке криє в собі страшні таємниці та несе випробування, від яких аж хочеться зневіритись.

вензель
вензель

Біографії, мемуари

вензель

1. Олександра Яворівська, «Юкі. Людина 400 шрамів»

Олександра Яворівська, «Юкі. Людина 400 шрамів»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Брайт Букс
• К-ть сторінок: 104
• Рейтинг: ★★★★★

Одна з кращих українських книг про спорт присвячена зірці хокею Террі Савчуку. Канадець українського походження, якого мали назвати Тарасом, пройшов непростий шлях, перш ніж стати легендою світового спорту. Він долав хвороби, невдачі та відчай, аби досягти мрії. І досягнув!

вензель

2. Сергiй Дзюба, Артемій Кірсанов, «Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса»

Сергiй Дзюба, Артемій Кірсанов, «Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Фабула
• К-ть сторінок: 176
• Рейтинг: ★★★★★

Драматична історія життя та боротьби видатного українського письменника Василя Стуса. Історія, в якій творчість йшла пліч-о-пліч зі стражданнями, а поезія вижила навіть в концтаборі. Сильна та пронизлива книга, по якій зняли не менш сильний фільм.

вензель

3. Володимир Литвин, «Президенти. Політичне лідерство: світові реалії, українська практика»

Володимир Литвин, «Президенти. Політичне лідерство: світові реалії, українська практика»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Гамазин
• К-ть сторінок: 464
• Рейтинг: ★★★★★

Хто вони – лідери? Які якості повинен мати політик, аби дійсно люди прислухались до нього? Чому за одними люди йдуть і в вогонь, і в воду, а інших – зневажають? Чи важливий випадок в побудові кар’єри?

На ці питання дає відповідь нова книга справжнього велетня української політики Володимира Литвина. Він бачив становлення Української держави, був поруч із президентами, займався політичною діяльністю понад 25 років. Багатий набутий досвід він перетворив у цю книгу, наповнивши її важливими порадами та поясненнями.

Праця буде цікава широкому колу читачів – від фахівців політичної діяльності, до простого читача, котрий захоплюється історико-політичним минулим й майбутнім України. Варто лише купити книгу Володимира Литвина «Президенти. Політичне лідерство» на та прислухатись до його порад.

вензель

4. Ігор Панасов, Марина Рубан, «Кузьма Скрябін»

Ігор Панасов, Марина Рубан, «Кузьма Скрябін»
• Рік виходу: 2017
• Видавництво: Фабула
• К-ть сторінок: 480
• Рейтинг: ★★★★★

Щира книга про щиру людину, яка вчила нас шукати правду, радіти кожному дню та танцювати танець пінгвіна (страшно веселий). Дізнайтесь більше про автора улюблених пісень та музиканта, про якого ми всі могли сказати «наш Кузьма».

вензель

5. Олег Сенцов, «Маркетер»

Олег Сенцов, «Маркетер»
• Рік виходу: 2019
• К-ть сторінок: 376
• Рейтинг: ★★★★★

Збірка автобіографічних оповідань людини, за яку молилась вся Україна. Перш ніж стати кінорежисером, сценаристом, письменником та активістом, Олег Сенцов пройшов складний шлях. І вирішив відверто розповісти про нього читачам.

вензель

6. Мирослав Маринович, «Митрополит Андрей Шептицький і принцип 'позитивної суми'»

Мирослав Маринович, «Митрополит Андрей Шептицький і принцип 'позитивної суми'»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: ВСЛ
• К-ть сторінок: 348
• Рейтинг: ★★★★★

Фундаментальне дослідження наукової спадщини Шептицького. Людини, яка зналась не лише на богослов’ї, а й на політиці, економіці та міжнародних відносинах. Саме митрополит віднайшов принцип двосторонньої користі, відомий сьогодні як “win-win”. Як він до нього дійшов? Читайте та дізнаєтесь!

вензель

7. Володимир Яворівський, «Вони були, вони є. Про великих українців зблизька, з відстані відчайдушних юнацьких пригод і чоловічої дружби завдовжки в усе життя»

Володимир Яворівський, «Вони були, вони є. Про великих українців зблизька, з відстані відчайдушних юнацьких пригод і чоловічої дружби завдовжки в усе життя»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Брайт Букс
• К-ть сторінок: 152
• Рейтинг: ★★★★★

Вони – це видатні українці, що творили історію та культуру нашої батьківщини. Павло Загребельний, Роман Іваничук, Григір Тютюнник та десятки інших чоловіків, які не боялись протистояти радянській цензурі. Автор знав їх особисто і вирішив увіковічнити їх імена.

вензель

8. Савік Шустер, «Свобода слова проти страху і приниження»

Савік Шустер, «Свобода слова проти страху і приниження»
• Рік виходу: 2018
• Видавництво: Брайт Букс
• К-ть сторінок: 288
• Рейтинг: ★★★★★

Сенсаційне видання, присвячене популярній телевізійній програмі. Її неодноразово прибирали з ефіру, та свободу слова в автора ніхто не забере. Савік вирішив відверто розповісти, як робив програму, з якими політиками спілкувався та що про них думає. А наостанок ділиться результатами всеукраїнського соціологічного експерименту.

вензель

9. Віра Агеєва, «Візерунок на камені. Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета»

Віра Агеєва, «Візерунок на камені. Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета»
• Рік виходу: 2018
• Видавництво: ВСЛ
• К-ть сторінок: 496
• Рейтинг: ★★★★★

Життєпис поета, який не боявся бути нерадянським у радянські часи. Історія людини, яка пройшла через репресії та зневіру, але зуміла відстояти власні ідеали. Біографічна сага, яка відкриє вам нового героя – українця, який стояв одразу по обидві сторони барикад.

вензель

10. Мишель Терещенко, «Перший олігарх: Михайло Іванович Терещенко (1886–1956)»

Мишель Терещенко, «Перший олігарх: Михайло Іванович Терещенко (1886–1956)»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Ника-Центр
• К-ть сторінок: 256
• Рейтинг: ★★★★★

Авантюрна історія про першого українського олігарха, написана його внуком. Мішель намагається осягнути бізнес-реалії України XIX-XX століття та зрозуміти секрет успіху свого багатого пращура. Який встиг побувати не тільки тогочасним вовком з Уолл-Стріт, але й державним діячем.

вензель
вензель

Українська фантастика

вензель

1. Макс Кідрук, «Доки світло не згасне назавжди»

Олексій Винокуров, «Ангел пригляду»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: КСД
• К-ть сторінок: 512
• Рейтинг: ★★★★★

Бурхлива фантастична бувальщина, в якій головна героїня відкриває в собі здатність впливати на реальність уві сні. Однак сила прийшла в не найкращий момент, а сни стають дедалі химернішими. Вони попереджають про небезпеку? Чи самі поглинають світло життя?

вензель

2. Вікторія Гранецька, «Reality Show / Magic Show»

Вікторія Гранецька, «Reality Show / Magic Show»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Дім Химер
• К-ть сторінок: 192
• Рейтинг: ★★★★★

Книга для тих, хто любить подвійні історії зі спільним потрійним дном. З одного боку книги починаються реальні історії, з другого – вигадані. Посередині – оповідання, яке зав’язує їх в одне кільце та розставляє всі крапки над «і». Кажуть, цю збірку краще не читати у потязі.

вензель

3. Роман Данилюк, «Кімнати дихають протягами»

Роман Данилюк, «Кімнати дихають протягами»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Перун
• К-ть сторінок: 202
• Рейтинг: ★★★★★

Друга робота молодого письменника, який став відомим після публікації в альманасі «Сучасна українська проза». Головні персонажі нетипові – кімнати та спогади. Сюжет балансує між реальністю та сновидінням, а фінал обіцяє здивувати навіть досвідчених книголюбів.

вензель

4. Володимир Аренєв, «Бісова душа, або Заклятий скарб»

Володимир Аренєв, «Бісова душа, або Заклятий скарб»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: А-ба-ба-га-ла-ма-га
• К-ть сторінок: 208
• Рейтинг: ★★★★★

Повість-фантазія, що однаково зачаровує і дорослих, і дітей. Козак Андрій має борг і повинен надійно заховати скарб. Так, щоби ніхто не знайшов. Але його вже шукають. І, може статись, що платити за нього збираються Андрієвим життям.

вензель

5. Варвара Еналь, «Легенди Суеми. Книга 1. Не всі шляхи ведуть до храму»

Варвара Еналь, «Легенди Суеми. Книга 1. Не всі шляхи ведуть до храму»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Брайт Букс
• К-ть сторінок: 304
• Рейтинг: ★★★★★

Перша частина фентезійної саги про загадкову Суему. В центрі сюжету – 16-річна жриця кохання при храмі, яка раптово стає потрібна багатьом людям. Її купує могутній маг і намагається повернути правитель рідного королівства. Що ж в ній такого особливого? І куди веде її справжня дорога?

вензель

6. Олексій Декань, «Алфавіт для андроїда»

Олексій Декань, «Алфавіт для андроїда»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: Перун
• К-ть сторінок: 152
• Рейтинг: ★★★★★

Збірка оповідань українського Айзека Азімова, який не побоявся змішати жанр наукової фантастики з детективом, жахами та біблійними мотивами. І все це, щоби знайти відповідь на споконвічне питання письменників-фантастів: чи може людина співіснувати з іншими розумними видами?

вензель

7. Наталія Матолінець, «Керамічні серця»

Наталія Матолінець, «Керамічні серця»
• Рік виходу: 2020
• Видавництво: Виват
• К-ть сторінок: 592
• Рейтинг: ★★★★★

Фантастична новинка від відомої Наталії Матолінець запрошує в свої чарівливі та стрімкі пригоди. Герої повісті: безрідний та безсилий Канре, який служить маестрам і не має права підводити очі, та бездоганний Жаррак, головна зброя Сонцесяйного і надія одного із найславетніших та найсильніших родів. Їхня зустріч випадкова, проте, всі ми знаємо – випадковості не випадкові.

З цієї зустрічі зав’язується дружба, яка допоможе героям боротись із усіма викликами долі. А їх буде чимало – країною шириться невідома смертельна недуга, нависла загроза війни, ширяться змови. Та чи зможуть вони боротись за честь і справедливість в світі, де панує лише жорстокість, а править всіма – бездушність керамічних сердець?

Нова пригодницька книга «Керамічні серця» Наталії Матолінець – поспішайте купити на GRENKA.ua, пригоди магічного світу вже чекають на вас!

вензель

8. Юрій Щербак, «Час смертохристів. Міражі 2077 року»

Юрій Щербак, «Час смертохристів. Міражі 2077 року»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: А-ба-ба-га-ла-ма-га
• К-ть сторінок: 488
• Рейтинг: ★★★★★

Українська література багата не лише потужними класиками та ліриками, а й сильними фантастами. Це, вже вкотре, доводить нам Юрій Щербак в своєму романі-антиутопії «Час смертохристів».

Недалеке майбутнє після Третьої світової. Найбільші міста знищені, найпотужніші країни занепадають, глобалізація в своєму жахливому і похмурому вигляді. Клімат змінився, рівень океану – піднімається.

Нічого не нагадує?

Роман, який став дзвінком, коротким поглядом у майбутнє, яке вже настає. Написаний 10 років тому, він напророчив майбутнє нашої планети. Можливо, тому що автор в минулому – надзвичайний посол, який самотужки пізнав закулісся світових політичних арен. А, можливо, тому що зміни надто очевидні. Проте, якщо готові дізнатись, що ж чигає за поворотом – ризикуйте.

Ось що про свою книгу каже автор:

вензель

7. Дарія Піскозуб, «Машина»

Дарія Піскозуб, «Машина»
• Рік виходу: 2020
• Видавництво: Віват
• К-ть сторінок: 464
• Рейтинг: ★★★★★

Унікальна книга в жанрі технофентезі львівської письменниці Дарії Піскозуб, яка уже здобула нагороду конкурсу фентезі-романів. Історія, яку варто додати до списку «найкращі книги» і залишити на книжковій поличці. Фантастична та дещо страхітлива розповідь, про те, без чого ми не можемо обійтись – машину. Нічого не нагадує? Пам’ятаєте той страшний сон Сари Коннор? Можливо, відвернути катастрофу не вдалось.

Постапокаліптичний світ, в якому люди занепали та поділились на племена. Бог – забутий, єдине божество – Машина, яка залишилась після практично цілковитого знищення цивілізації. І за неї знову точиться війна. Людина постала проти людини. Та ворог, можливо, таїться у тому, що племена так палко намагаються завоювати.

вензель

7. Наталія Довгопол, «Мандрівний цирк сріблястої пані»

Наталія Довгопол, «Мандрівний цирк сріблястої пані»
• Рік виходу: 2021
• Видавництво: Віват
• К-ть сторінок: 352
• Рейтинг: ★★★★★

Одна з кращих українських фентезі книг про міфологічних створінь. Виступ перевертня, коронний номер цирку, який рятує всіх від розорення, провалюється – невідома дівчина, вийшовши на сцену, з легкістю приборкує найгрізнішого звіра.
Невже чарівна авантюрка-фортуна звела двох дивовижних істот, про яких ми чули з легенд? Вовк обирає пару лише раз, а пошуки можуть тривати довгі роки. Казкова, надихаюча та цікава книга, яка захопить і не відпустить до останніх сторінок.

вензель
вензель

Вибули з наявності, але знакові для української літератури

вензель
Більше книг-переможців минулих років (клацніть, щоб розгорнути)

Ярослава Дегтяренко, “Між двох орлів”

Ярослава Дегтяренко, “Між двох орлів”
• Рік виходу: 2019
• К-ть сторінок: 432
• Рейтинг: ★★★★★

Роман, який доводить, що історична проза може бути драматичною та ефектною. Демко Гориченко вирушає попередити гетьмана про зраду кошових отаманів.

Та в дорозі дізнається, що зрадили і його – в нього більше немає ні сім’ї, ні рідного дому. Все, що залишається, – зробити вибір між помстою, обов’язком та коханням.

вензель

Віктор Вальд, “Меч Сагайдачного”

Віктор Вальд, “Меч Сагайдачного”
• Рік виходу: 2019
• К-ть сторінок: 384
• Рейтинг: ★★★★★

Захоплюючий роман, в якому історія переплітається з польотом фантазії автора. Зав’язка проста, але елегантна: зловмисники викрали легендарний меч гетьмана Сагайдачного.

Сліди викрадачів ведуть до Стамбулу, і декілька сміливців вирушають до серця ворога, аби віднайти козацький «Ескалібур».

вензель

Надійка Гербіш, “Теплі історії до кави”

Надійка Гербіш, “Теплі історії до кави”
• Рік виходу: 2014
• Видавництво: Брайт Букс
• К-ть сторінок: 168
• Рейтинг: ★★★★★

Майже всі люблять каву. Відчувши її аромат, неможливо втриматись і не скуштувати. А зробивши перший ковток, вже мрієш про те, як будеш пити наступну чашку. Запах і смак нам знайомі, а книга “Мелодія кави в тональності кардамону” розкаже, як цей чудесний напій звучить!

Анна познайомилась із найсвітлішим почуттям у світі. Кохання виявилося взаємним, і здавалося, що це початок нескінченного щастя. Але життя байдуже ставиться до мрійників — у долі були свої плани… “Мелодія кави” — жіночий роман, який розчулить навіть чоловіка.

Такою була сучасна українська проза до війни на Сході...

вензель

Сергій Жадан, “Ворошиловград”

Сергій Жадан, “Ворошиловград”
• Рік виходу: 2018
• К-ть сторінок: 320
• Рейтинг: ★★★★★

У 2014 році «Ворошиловград» Сергія Жадана було визнано «Книгою десятиліття» за версією BBC Україна. Роман повертає читача на 25 років назад - до епохи, коли простий люд намагався підлаштуватися під разючі суспільні, політичні та економічні зміни. Не відчули плину часу хіба що неотесані “хрущовки”...

Герман повертається у рідне місто, хоча думав, що покинув його назавжди. Молодий хлопець повернувся щоб допомогти братові, але обставини змусили змінювати плани на ходу: довелося імпровізувати як джазмен...

Якщо ви шукаєте сучасні українські книги, які варто прочитати - пройти повз «Ворошиловград» не вийде.

Роман екранізований:

вензель

Світлана Талан, «Я захищу тебе...»

Світлана Талан, «Я захищу тебе...»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: КСД
• К-ть сторінок: 288
• Рейтинг: ★★★★★

Кирило пішов за Кірою не лише до РАЦСу, але й на війну. І залишився з нею навіть після каліцтва. Він був би люблячим чоловіком й далі, та одного дня знаходить докази… зради? Подвійного життя Кіри? Таємниці, яку дружина вирішили від нього приховати? Де правда та як тепер з нею жити?

вензель

Люко Дашвар, «Молоко з кров'ю»

Люко Дашвар, «Молоко з кров'ю»
• Рік виходу: 2019
• Видавництво: КСД
• К-ть сторінок: 272
• Рейтинг: ★★★★★

Ще одна топова книга Дашвар, за яку вона отримала купу престижних нагород. В центрі сюжету – любовний трикутник. В якому головна героїня неочікувано вибирає не глянцевого красунчика, а недолугого хлопця в поламаних окулярах. Можливо, це не просто так?

вензель

 

Також вас може зацікавити:

Поделиться:

Товары из обзора

Книга Село не люди
Книга Село не люди
Село не люди

Над селом зорі ясніші, у селі квіти пахнуть п’янкіше, сільські дівчата дорослішають раніше. Катерині...

подробнее

165 грн.

Книга Ангел пригляду
Книга Ангел пригляду
Ангел пригляду

Дія роману Олексія Винокурова розгортається водночас на різних гранях світобудови: з обох боків від ...

подробнее

130 грн.

Книга Позивний 'Бандерас'
Книга Позивний 'Бандерас'
Позивний 'Бандерас'

«Позивний “Бандерас”» — справжній військовий бойовик, чи не найперший в Україні, заснований на реаль...

подробнее

150 грн.

Книга #Бомбардир
Книга #Бомбардир
#Бомбардир

Футбол — не тільки перемоги, слава, контракти й гонорари зірок, але й тяжкий труд, жорстокі травми, ...

подробнее

150 грн.

Книга Вигнанець і перевертень
Книга Вигнанець і перевертень
Вигнанець і перевертень

Зима 1913 року. Колишній київський слідчий, а тепер вигнанець Платон Чечель виконує в Харкові деліка...

подробнее

179 грн.

Книга Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса
Книга Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса
Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса

Колишній аспірантці, яка працювала над дисертацією про життя і творчість видатного поета Василя Стус...

подробнее

150 грн.

Книга Самійло Кошич, козак-легенда
Книга Самійло Кошич, козак-легенда
Самійло Кошич, козак-легенда

Усе почалося того дня в густих самарських лісах. Юний козак вів свій танок у центрі трав’яного озера...

подробнее

145 грн.

Книга Не твоє собаче діло
Книга Не твоє собаче діло
Не твоє собаче діло

У детектива Макса Ґедзя нова справа: в автомобільній аварії, повертаючись від клієнта, гине юристка ...

подробнее

150 грн.

Книга Зірка для тебе
Книга Зірка для тебе
Зірка для тебе

Іноді достатньо подивитись у нічне небо, щоб знайти свою зірку. Сергієві пощастило більше: він зустр...

подробнее

125 грн.

Книга Малхут
Книга Малхут
Малхут

«Станіслав, шістдесяті роки ХІХ століття. Молодому адвокату і контрабандисту Іґнацію Камінському під...

подробнее

150 грн.

Вопросы к 100 кращих українських книг сучасності

Нравится?

+0
-0
#1035
Сапунова Яна
/ 04.10.2019 в 13:40:12

В різний час купувала на Грєнці 3 книжки: "Бомбардир" Круторогова, "Століття Якова" і "Ворошиловград". Аж зараз побачила цей обзор, в якому про всі три мої книжки написано) "10 кращих книг сучасності" - неслабо)))

Поделиться

Нравится?

+0
-0
#1065
Клиент
/ 15.10.2019 в 13:02:45

Спасибо, получил книги без проблем по Новой Почте.

Поделиться

Нравится?

+1
-0
#1633
Любовь Сутормина
/ 27.08.2021 в 13:32:53

Багато український книг купила на Гренка.юа, завдяки магазину і вашим розсилкам завжди в курсі про новинки. Дякую за сервіс і за те, що просуваєте український продукт.

Поделиться

Нравится?

+0
-0
#1637
Клиент
/ 27.09.2021 в 12:03:00

Дякую за розділ книг про війну на нашому Сході. Цінна і актуальна підбірка!

Поделиться

5 ПРЕИМУЩЕСТВ

1

Возврат 21 день без вопросов

2

Бесплатная доставка от 888 грн

3

999 эксклюзивных игр

4

1500 городов с доставкой

5

Отправка без предоплаты

отзывы
 • Кафе на краю земли. Как перестать плыть по течению и вспомнить, зачем ты живешь

  Неплохая книга, чтобы мотивировать себя или сложить мысли в порядок. Но сейчас есть много подобных. В книге есть пару интересных моментов, но не скажу, что буду перечитывать опять. Заказывал у Гренки, цена отличная, качество обслуживания на высоте.

  подробнее
 • Почему у зебр не бывает инфаркта. Психология стресса

  Прекрасная книга, очень советую всем! Написано просто замечательно, интересно, увлекательно, и не скажешь, что о нервной системе человека. Много рассказано о стрессе - откуда появляется, почему продолжается, как влияет на все системы человека. Спасибо Гренке за такое интересное приобретение.

  подробнее
 • Фэн шуй. Загляни в свое будущее

  59534

  подробнее
 • Стоицизм на каждый день. 366 размышлений о мудрости, воле и искусстве жить

  Очень интересная книга. Авторы правы в том, что плохое существует не в происходящих снаружи вещах, а внутри нас и в том, как мы реагируем на эти события. Управляя реакцией, можно менять свой мир. Покупкой доволен, Гренка работает четко и быстро.

  подробнее
 • Harry Potter and the Chamber of Secrets - Slytherin Edition

  Худший интернет магазин! Две недели морочили голову, что вот-вот отправят книгу, которой как оказалось у них даже в наличии нет и не было. При том, что я указала что книга на подарок и она мне нужна к определенному дню меня заверили, что книга будет. Почему вы сразу не указываете об этом на сайте или при оформлении заказа! И что с ценой?! Заказывали по 300 грн минус скидка, а тут уже 1000. Где вы такие цены видели на эту книгу в мягкой обложке?! бизнесмены недоделанные. В итоге заказала в другом...

  подробнее
 • Тьма между нами

  Для меня книга оказалась сложной. Не потому, что так написана, язык очень даже хороший и читать интересно, но вот в эмоциональном плане... Отношения с матерью для дочерей вообще всегда проблемная тема. Но книга достойная, советую. Спасибо Гренке, всегда радуете интересными новинками.

  подробнее
 • Вспомнить все. Моя невероятно правдивая история

  мне книга понравилась, очень интересно было читать о жизни Шварценеггера, его творчестве, сьемках и разных интересных ситуациях на них. тут много старых фото, любителям его фильмов однозначно понравится) заказывала здесь, всем довольна.

  подробнее
 • Сценарии жизни, или Мистические Врата Судьбы

  Сделала заказ. Жду с нетерпением, когда смогу взять книгу в руки! Давно смотрю Владимира на ютубе. Это невообразимо позитивный и приятный человек! Даже, казалось бы, в неприятном стечении обстоятельств он найдет то, что смягчит и даст надежду на лучшее! По моему, он прекрасный учитель, очень хочу почитать его книгу!!!

  подробнее
 • Сценарии жизни, или Мистические Врата Судьбы

  Сделала заказ. Жду с нетерпением, когда смогу взять книгу в руки! Давно смотрю Владимира на ютубе. Это невообразимо позитивный и приятный человек! Даже, казалось бы, в неприятном стечении обстоятельств он найдет то, что смягчит и даст надежду на лучшее! По моему, он прекрасный учитель, очень хочу почитать его книгу!!!

  подробнее
 • Подсознание может всё!

  Пока что эта книга - лидер среди прочитанных мною на тему психологии и психоанализа. То ли автор настолько четко и грамотно пишет, то ли просто прямо в точку попала. Думаю и то и другое. Автор прав, нужно жить своей жизнью и не советовать другим, очень правильный подход.

  подробнее
1289

ПОДПИШИСЬ И ПОЛУЧИ КУПОН НА СКИДКУ

Доставка

Доставим Ваш заказ в любой город Украины. Способы доставки: курьером, Нова Пошта, Укрпочта, Justin. Все заказы пакуются супернадежно и застрахованы.

О нас

GRENKA – молодой интернет магазин развлечений. Мы меньше, потому стараемся больше :). Индивидуальный подход и прямая связь с директором.

Оплата

Оплата заказа любым удобным для Вас способом наша обязанность. Приват24, карта любого банка мира, наличные, банковский перевод или наложенным платежом.

Контакты

Новости

Акции

Обзоры

© GRENKA™, 2013-2021

sales[@]grenka.ua

Наш телефон (многоканальный)

044 359 05 55

Регистрация

Ваш город: Феърфилд

Ваш город - Феърфилд. Угадали?

Нет
Да

Обратный звонок

 • Акции
 • Новости
 • Доставка
 • Оплата
 • Контакты

В корзине пусто,
пора покупать :)

0
044 359 05 55
Звоните в 9:00-20:00 (Пн-Пт); 10:00-20:00 (Сб-Вс)
Например: FIFA 22, Дюна
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
 • Главная
 • /Обзоры
 • /100 кращих українських книг сучасності
 • 100 кращих українських книг сучасності
Добро пожаловать
На главную
Моя корзина
Категории
Контакты
Войти