вернуться

10 кращих українських книг сучасності

кращі книги українською

Українська літературна традиція – явище хоч і молоде, однак, цілком сформоване і самобутнє. Причин тому чимало, та головна з них – непроста українська історія. Народне лихо – родючий ґрунт для виникнення генерації талановитих людей і міцних мов кремінь переконань. Далеко не всі наші світила – песимісти, співці "загублених поколінь", є і романтики, й сатирики, і фантасти. Наша воля – найнезламніша в Європі, а слово – "найбронебійніше" у світі!

Нижче в огляді читайте про 10 сучасних українських книг, які варто прочитати: вони заклали фундамент "укрліту" на майбутню сотню-дві років.

voroshilovgradСергій Жадан, “Ворошиловград”

У 2014 році «Ворошиловград» Жадана було визнано «Книгою десятиліття» за версією BBC Україна. Роман повертає читача на 25 років назад - до епохи, коли простий люд намагався підлаштуватися під разючі суспільні, політичні та економічні зміни. Не відчули плину часу хіба що неотесані “хрущовки”...

Герман повертається у рідне місто, хоча думав, що покинув його назавжди. Молодий хлопець повернувся щоб допомогти братові, але обставини змусили змінювати плани на ходу: довелося імпровізувати як джазмен...

Якщо ви шукаєте сучасні українські книги, які варто прочитати - пройти повз «Ворошиловград» не вийде.

rekreatsiyiЮрій Андрухович, “Рекреації”

Почавши мову про книги сучасних українських письменників, не можна забути про Юрія Андруховича. Дебютний роман «Рекреації» вийшов у 1992 році. Освічена публіка помітила цей твір, та підняла хвилю обговорень. Нова сторінка в українській літературі, чи жалюгідна спроба створити щось оригінальне? Море протиріч і океан думок здійняли справжню бурю навколо книги.

Це історія творчої молоді, яка будує нову державу на руїнах старого режиму. «Рекреації» стали поєднанням соцреалізму, який віджив своє, і українського символізму, що тільки починав квітнути
на початку 20 ст.

Кирило Круторогов, “#Бомбардир”

Український спортивний коментатор Кирило Круторогов дебютував у літературі 2017 року з книгою “#Бомбардир”. Присвячена вона грі мільйонів, але не тій її стороні, яка приваблює пересічного вболівальника. Травми, виснажливі тренування, боротьба за місця у стартовому складі — не менш важливі складові футбольної кар'єри, про які, однак, не заведено говорити вголос. Це історія успіху та розчарувань, яка висвітлює все: від першого кроку новачка на газон до зіркового життя чемпіонів.

Книга Круторогова дозволяє зазирнути за лаштунки футболу. Таким ви його ще не бачили!

Володимир Лис, “Століття Якова”stolittya-yakova

Нарешті ми застали той час, коли популярні книги українською почали екранізувати.

Роман “Століття Якова” розповідає історію, яка одночасно здається фантастичною і реальною. Старий Мех, віковий дід із сивою бородою, спостерігав за тим, як змінюються держави і режими. Російська імперія, УНР, Польща, СРСР і сучасна Україна. Дитина, підліток, юнак, чоловік, а тепер похила людина. Яків не просто спостерігав за часом, а плинув разом з ним, отримуючи один за одним удари долі. Війни і особисті драми пройшли, залишивши після себе душевні рани і тяжкі спогади...

melodiya-kavi-v-tonalnosti-spodivannyaНаталія Гурницька, “Мелодія кави в тональності сподівання”

Майже всі люблять каву. Відчувши її аромат, неможливо втриматись і не скуштувати. А зробивши перший ковток, вже мрієш про те, як будеш пити наступну чашку. Запах і смак нам знайомі, а книга “Мелодія кави в тональності сподівання” розкаже, як цей чудесний напій звучить!

Анна познайомилась із найсвітлішим почуттям у світі. Кохання виявилося взаємним, і здавалося, що це початок нескінченного щастя. Але життя байдуже ставиться до мрійників — у долі були свої плани…

“Мелодія кави” — жіночий роман, який розчулить навіть чоловіка.

Юрко Іздрик, “Номінація”nominatsiya

Іздрик прославився мовою написаних творів: вона приносить не менше задоволення, ніж сюжет. “Номінація” — збірка, куди ввійшли романи “Острів КРК”, “Воццек”, “Подвійний Леон” та десятки менших за розміром, але не за значенням творів.

Романи Іздрика, хоч ніби й не пов'язані один з одним, складаються у своєрідну трилогію. Ліричний герой (одночасно невловимий і реальний) намагається віднайти власне “Я”, вдаючись задля цього до вельми дивних методів. З темою пошуку себе переплітаються надруковані у “Номінації” оповідання та есе.

bot-uayakilskij-paradoksМакс Кідрук, “Бот. Ґуаякільский парадокс”

Хороші науково-фантастичні книги українською виходять не так часто. Ще рідше їх пишуть наші автори. Макс Кідрук з романом “Бот. Ґуаякільский парадокс” це правило вирішив порушити.

Тимур був перспективним програмістом, але після невдалого експерименту більше не може займатися улюбленою справою. Він намагається вести звичайне життя, щоб забути минуле. Тимур не знає, що спогади знову стали реальністю, і на вулицях панує жорстокість і страх.

“Бот” — по-справжньому гостросюжетний бойовик, що читається на одному диханні.

Дід Свирид, “Історія України від Діда Свирида”istoriya-ukrayini-vid-dida-svirida-superkomplekt

Свирид Опанасович, персонаж страшенно цікавий, з'явився в українському інтернет-просторі в 2014 році. Примітно, що існує він тільки віртуально у всесвітньому павутинні, а у реальному житті помічений не був. Щоправда, це не завадило йому випустити двотомну “Історію України від Діда Свирида”.

Первісні люди і перші спроби державотворення, драматичні події та неоднозначні постаті — все було піддано детальному аналізу. Що ж нам розкаже пересічний громадянин, а не вчений? Познайомтеся з серйозною наукою, щедро приправленою українським гумором!

tepli-istoriyi-do-kavyНадійка Гербіш, “Теплі історії до кави”

Наше життя як філіжанка кави: інколи до нестями солодке, та буває й гірке. Якщо зараз доля піднесла вам не той сорт, який ви замовляли - потрібно брати її в свої руки. “Теплі історії до кави” — збірка коротких оповідань, які завжди покращать настрій.

Мандрівниця і романтик Надійка Гербіш відправляє читача в подорож. Нам не покажуть визначних місць та екзотичних країн, але проведуть квартирами та садками, де познайомлять з чудовими і цікавими людьми. Читаючи книгу, стає по-справжньому приємно відчувати себе людиною, яка народилася в тій самій країні, що й Надійка та її персонажі.

Василь Шкляр, “Чорне сонце” chorne-sontse

“Чорне сонце” — книга, читати яку одночасно і цікаво, і боязно. Так завжди трапляється, коли трагедія ще не “відгула”, коли драматичні події тривають. Герої роману — реальні люди. Студенти, бізнесмени, селяни й інтелігенти, учорашні школярі і особи літнього віку. У скрутний для країни час вони взяли до рук зброю, бо їм не байдуже майбутнє Батьківщини та співвітчизників.

Василь Шкляр у “Чорному сонці” увіковічив бійців полку “Азов”: як живих, так і тих, хто назавжди нас покинув.

kartinka

Також вас може зацікавити:

Поделиться:

Товары из обзора

Книга Століття Якова
Книга Століття Якова
Століття Якова

Роман — своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п’я...

подробнее

109 грн.

Книга Теплі історії до кави
Книга Теплі історії до кави
Теплі історії до кави

У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім,...

подробнее

99 грн.

Книга Мелодія кави в тональності сподівання
Книга Мелодія кави в тональності сподівання
Мелодія кави в тональності сподівання

Чарівна львів’янка і талановита письменниця, Наталія Гурницька своїм дебютним романом «Мелодія кави ...

подробнее

79 грн.

Книга Номінація
Книга Номінація
Номінація

Під цією обкладинкою - найповніше зібрання прозових текстів Юрка Іздрика: від культових «Воццека», «...

подробнее

169 грн.

Книга #Бомбардир
Книга #Бомбардир
#Бомбардир

Футбол — не тільки перемоги, слава, контракти й гонорари зірок, але й тяжкий труд, жорстокі травми, ...

подробнее

159 грн.

Книга Рекреації
Книга Рекреації
Рекреації

Перший роман Юрія Андруховича, опублікований у 1992 р. Оповідка про початок 90-х і такий собі україн...

подробнее

153 грн.

Бот. Ґуаякільский парадокс

Країною прокотилася серія жорстоких убивств. Люди наче божеволіють! Тих, хто піддався цій дивній епі...

подробнее

89 грн.

Книга Чорне сонце
Книга Чорне сонце
Чорне сонце

Василь Шкляр - один з найвідоміших сучасних письменників української спільноти. Кілька років тому йо...

подробнее

99 грн.

Книга Ворошиловград
Книга Ворошиловград
Ворошиловград

За версією конкурсу "Книга року Бі-бі-сі" роман "Ворошиловград" став кращою книг...

подробнее

99 грн.

Книга Історія України від Діда Свирида (суперкомплект з 2 книг)
Книга Історія України від Діда Свирида (суперкомплект з 2 книг)
Історія України від Діда Свирида (суперкомплект з 2 книг)

Літопис від Дідуся СвиридаАктивні користувачі українського сектору інтернету мали б чути про Свирида...

подробнее

459 грн.

Вопросы к 10 кращих українських книг сучасності
Задайте вопрос первым - помогите сделать мир лучше :)

5 ПРЕИМУЩЕСТВ

1

Возврат 21 день без вопросов

2

Бесплатная доставка от 750 грн

3

999 эксклюзивных игр

4

1500 городов с доставкой

5

Отправка без предоплаты

отзывы
 • Настольная игра 'Монополия. Игра Престолов'

  Обожаю Игру престолов, и сериал, и книгу, а также люблю монополию, ну и грех мне было не купить эту прелесть. Игра чудесная, это лучшая настольная игра, в которую я когда-либо играла. Просто монополия очень крутая, а ещё и такая…Огонь, что ещё сказать. Теперь всей семьей в свободное время играем и кайфуем. Наверное, ещё добавлю, что она сама по себе очень качественно и стильно сделана.

  подробнее
 • Механический 3d пазл 'Механическая шкатулка'

  Я очень люблю собирать всякие штуки из мелких деталей, и вообще делать что-то своими руками, поэтому, когда увидела эту сборную шкатулочку на сайте, не могла просто пройти мимо и заказала. Доставили, я была очень рада. Хорошо, что была инструкция, а то иначе могла бы и не собрать. Очень классно, что она собирается без клея и всего такого прочего. В итоге собрала и теперь там лежат банковские карточки.

  подробнее
 • Интерактивная игрушка Breathing Pet спаниель

  В общем, ребёнок очень долго просил собаку ему подарить, но мы такое удовольствие позволить не можем, так как наша квартира для любой собаки будет слишком маленькой, та и кормить её нужно, и так далее и так далее… вот и решили с мужем подарить ему игрушку собаку, чтобы не так сильно расстраивался. Я нашла этого спаниеля, и подумала, что это будет отличный вариант, так как он ещё и дышит, не думала, что такие бывают.

  подробнее
 • Кейс-гараж школьный автобус Скулби Silverlit 'Robocar Poli'

  Моему сыну 4 года и он постоянно просит покупать ему игрушки именно из этой серии. Ну, покупать их каждый день возможности нет, но на праздники разные я, конечно, ему их дарю. В этот раз заказала этот гараж-автобус Скулби, мне он и самой нравится. А ребенок только постоянно этот мультсериал смотрит, понимаю, почему хочет эти игрушки, так что думаю, что он будет в восторге.

  подробнее
 • Зоряна ніч Ван Гога та інші оповіді. Історія мистецтва для дітей

  Вперше в Україні, завдяки видавництву Nebo Booklab Publishing, ми маємо змогу читати «Зоряну ніч Ван Гога» українською мовою.«Зоряна ніч Ван Гога та інші оповіді. Історія мистецтва для дітей» - захоплююча подорож у світ мистецтва для юного читача. Це неймовірна збірка живих оповідей про факти в історії, кожна з яких розповідає не тільки про конкретну епоху чи твір мистецтва, а й умови, в яких розвивався митець та його талант, його творчі пошуки. Книга охоплює період від 40 000 років до нашої ери...

  подробнее
 • Кресло складное Ranger Титан Camo (RA 2211)

  Решила сделать парню приятное, он часто на рыбалку ездит, та и вообще мы с друзьями любим на природе отдыхать, вот я и подумала, что складной стул не помешает вовсе. Когда выбирала на сайте, мне больше всех других понравился именно этот, наверное, потому, что в нём есть мягкие вставочки, та и во всём остальном вроде хорош и по описанию, и по фотографиям. И расцветка тоже по-моему симпатичная, так спасибо вам.

  подробнее
 • Кресло складное Ranger Режиссер Гигант (RA 2222)

  На днях муж дал мне задачу выбрать, какое складное кресло хочу именно я, чтобы я выбрала его и заказала для нас. Ну, я то в этом не очень хорошо разбираюсь, но таки как-то нашла вот это. Заказала, доставили очень вовремя. В общем, и мне, и мужу очень понравилось. Оно очень удобное и я не думала, что оно настолько гигантское, фотография на сайте это не в полном объеме показывает, но его размер как раз супер.

  подробнее
 • Мяч футбольный Select 'Dynamic' (099500)

  Я заказала этот мячик своему сыну, просто как небольшой подарочек. Потому что не cмогла устоять и не купить его, когда случайно на сайте обнаружила. Хоть я в футбол не играю и не разбираюсь в этом всём вообще, могу, как женщина сказать, что он ну очень красивый, причем во всех своих цветовых вариантах. Ну я для сына заказала бордово-черный, думаю будет в самый раз.

  подробнее
 • Линкольн в бардо

  Книга «Линкольн в бордо» просто отличная! Купила на этом сайте некоторое время назад, и поняла, что она походу всем нравится. Её после меня прочитала уже и моя мама, и мой муж, и подружка, и всем она зашла, хотя я вообще таких надежд на эту книгу не возлагала, никогда особо не любила книги такого жанра. Но в итоге такая покупка принесла только радость, и не только мне.

  подробнее
 • Лего брелок-фонарик 'R2-D2' с батарейкой

  Мой друг - огромный фанат Звездных Войн, по этому решила его порадовать и купила ему этот брелок R2D2. Подарочек ему очень понравился, прям был на 7 этаже от счастья, а после побежал на ваш сайт искать все вещи со *звездной* тематикой) Так что и друга порадовала подарком, и для себя нашла отличный магазин с ништяковыми подарками)

  подробнее
1289

ПОДПИШИСЬ И ПОЛУЧИ КУПОН НА СКИДКУ

Доставка

Доставим Ваш заказ в любой город Украины. Способы доставки: курьером, Нова Пошта, Автолюкс, Интайм, Укрпочта, самовывоз из офиса. Все заказы пакуются супернадежно и застрахованы.

О нас

GRENKA – молодой интернет магазин развлечений. Мы меньше, потому стараемся больше :). Индивидуальный подход и прямая связь с директором.

Оплата

Оплата заказа любым удобным для Вас способом наша обязанность. Приват24, карта любого банка мира, наличные, банковский перевод или наложенным платежом.

Контакты

Новости

Акции

Обзоры

© GRENKA™, 2013-2018

sales[@]grenka.ua

Наш телефон (многоканальный)

044 359 05 55

Регистрация

Ваш город: Вудбридж

Ваш город - Вудбридж. Угадали?

Нет
Да

Обратный звонок

 • Акции
 • Новости
 • Доставка
 • Оплата
 • Контакты

В корзине пусто,
пора покупать :)

0
044 359 05 55
Принимаем звонки с 9:00 до 21:00 (ПН-ВС)
Например: чехол для iphone, витрина 2.0
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
 • Главная
 • /Обзоры
 • /10 кращих українських книг сучасності
 • 10 кращих українських книг сучасності
Добро пожаловать
На главную
Моя корзина
Категории
Контакты
Войти