вернуться

10 кращих українських книг сучасності

кращі книги українською

Українська літературна традиція – явище хоч і молоде, однак, цілком сформоване і самобутнє. Причин тому чимало, та головна з них – непроста українська історія. Народне лихо – родючий ґрунт для виникнення генерації талановитих людей і міцних мов кремінь переконань. Далеко не всі наші світила – песимісти, співці "загублених поколінь", є і романтики, й сатирики, і фантасти. Наша воля – найнезламніша в Європі, а слово – "найбронебійніше" у світі!

Нижче в огляді читайте про 10 сучасних українських книг, які варто прочитати, у 6 жанрах: вони заклали фундамент "укрліту" на майбутню сотню-дві років. Топ книг українських авторів поділений на 6 жанрових категорій по 10 кращих творів в кожній.

Зміст (клік для швидкого переходу):

 1. Сучасна проза (нові книги сучасних українських письменників)
 2. Історичні книги, які варто прочитати
 3. Книги про війну на Донбасі
 4. Книги про кохання
 5. Біографії, мемуари
 6. Українська фантастика
   
зверніть увагу!
Зверніть увагу:
На книги з цього огляду діє знижка 15% за промокодом ModUaPr19. Термін дії акці ТУТ.
вензель

Сучасна проза

вензель

1. ТАМАРА ГОРІХА ЗЕРНЯ, «ДОЦЯ»1. ТАМАРА ГОРІХА ЗЕРНЯ, «ДОЦЯ»

Зібравши реальні історії людей зі Сходу та власний болючий досвід, українська волонтерка створила неймовірний роман про любов, відчай та війну.

У головної героїні немає імені, сім’ї, дому та речей, які вона любила. Натомість є відчай та мужність, які роблять її справжнім воїном на полі палаючих ілюзій.

2. ТІНА ГАЛЬЯНОВА, «ХИМЕРОСХОВИЩЕ»2. ТІНА ГАЛЬЯНОВА, «ХИМЕРОСХОВИЩЕ»

Тіна Гальянова одразу заявила про себе, як про оригінального автора, якому невідоме поняття рамок. Вона пише, що хоче, як хоче і коли хоче. А читачі хочуть одного – аби Тіна писала ще. І вона пише!

Її нова книга – це збірка оповідань, а точніше 16 химер і 6 фантазій. Обережно: вони справді химерні!

voroshilovgrad3. Сергій Жадан, “Ворошиловград”

У 2014 році «Ворошиловград» Жадана було визнано «Книгою десятиліття» за версією BBC Україна. Роман повертає читача на 25 років назад - до епохи, коли простий люд намагався підлаштуватися під разючі суспільні, політичні та економічні зміни. Не відчули плину часу хіба що неотесані “хрущовки”...

Герман повертається у рідне місто, хоча думав, що покинув його назавжди. Молодий хлопець повернувся щоб допомогти братові, але обставини змусили змінювати плани на ходу: довелося імпровізувати як джазмен...

Якщо ви шукаєте сучасні українські книги, які варто прочитати - пройти повз «Ворошиловград» не вийде.

rekreatsiyi4. Юрій Андрухович, “Рекреації”

Почавши мову про книги сучасних українських письменників, не можна забути про Юрія Андруховича. Дебютний роман «Рекреації» вийшов у 1992 році. Освічена публіка помітила цей твір, та підняла хвилю обговорень. Нова сторінка в українській літературі, чи жалюгідна спроба створити щось оригінальне? Море протиріч і океан думок здійняли справжню бурю навколо книги.

Це історія творчої молоді, яка будує нову державу на руїнах старого режиму. «Рекреації» стали поєднанням соцреалізму, який віджив своє, і українського символізму, що тільки починав квітнути на початку 20 ст.

5. Кирило Круторогов, “#Бомбардир”

Український спортивний коментатор Кирило Круторогов дебютував у літературі 2017 року з книгою “#Бомбардир”. Присвячена вона грі мільйонів, але не тій її стороні, яка приваблює пересічного вболівальника. Травми, виснажливі тренування, боротьба за місця у стартовому складі — не менш важливі складові футбольної кар'єри, про які, однак, не заведено говорити вголос. Це історія успіху та розчарувань, яка висвітлює все: від першого кроку новачка на газон до зіркового життя чемпіонів.

Книга Круторогова дозволяє зазирнути за лаштунки футболу. Таким ви його ще не бачили!

6. Володимир Лис, “Століття Якова”stolittya-yakova

Нарешті ми застали той час, коли популярні книги українською почали екранізувати.

Роман “Століття Якова” розповідає історію, яка одночасно здається фантастичною і реальною. Старий Мех, віковий дід із сивою бородою, спостерігав за тим, як змінюються держави і режими. Російська імперія, УНР, Польща, СРСР і сучасна Україна. Дитина, підліток, юнак, чоловік, а тепер похила людина. Яків не просто спостерігав за часом, а плинув разом з ним, отримуючи один за одним удари долі. Війни і особисті драми пройшли, залишивши після себе душевні рани і тяжкі спогади...

melodiya-kavi-v-tonalnosti-spodivannya7. Наталія Гурницька, “Мелодія кави в тональності сподівання”

Майже всі люблять каву. Відчувши її аромат, неможливо втриматись і не скуштувати. А зробивши перший ковток, вже мрієш про те, як будеш пити наступну чашку. Запах і смак нам знайомі, а книга “Мелодія кави в тональності сподівання” розкаже, як цей чудесний напій звучить!

Анна познайомилась із найсвітлішим почуттям у світі. Кохання виявилося взаємним, і здавалося, що це початок нескінченного щастя. Але життя байдуже ставиться до мрійників — у долі були свої плани…

“Мелодія кави” — жіночий роман, який розчулить навіть чоловіка.

8. Юрко Іздрик, “Номінація”nominatsiya

Іздрик прославився мовою написаних творів: вона приносить не менше задоволення, ніж сюжет. “Номінація” — збірка, куди ввійшли романи “Острів КРК”, “Воццек”, “Подвійний Леон” та десятки менших за розміром, але не за значенням творів.

Романи Іздрика, хоч ніби й не пов'язані один з одним, складаються у своєрідну трилогію. Ліричний герой (одночасно невловимий і реальний) намагається віднайти власне “Я”, вдаючись задля цього до вельми дивних методів. З темою пошуку себе переплітаються надруковані у “Номінації” оповідання та есе.

9. Дід Свирид, “Історія України від Діда Свирида”istoriya-ukrayini-vid-dida-svirida-superkomplekt

Свирид Опанасович, персонаж страшенно цікавий, з'явився в українському інтернет-просторі в 2014 році. Примітно, що існує він тільки віртуально у всесвітньому павутинні, а у реальному житті помічений не був. Щоправда, це не завадило йому випустити двотомну “Історію України від Діда Свирида”.

Первісні люди і перші спроби державотворення, драматичні події та неоднозначні постаті — все було детально проаналізовано. Що ж нам розкаже пересічний громадянин, а не вчений? Познайомтеся з серйозною наукою, щедро приправленою українським гумором!

tepli-istoriyi-do-kavy10. Надійка Гербіш, “Теплі історії до кави”

Наше життя як філіжанка кави: інколи до нестями солодке, та буває й гірке. Якщо зараз доля піднесла вам не той сорт, який ви замовляли - потрібно брати її в свої руки. “Теплі історії до кави” — збірка коротких оповідань, які завжди покращать настрій.

Мандрівниця і романтик Надійка Гербіш відправляє читача в подорож. Нам не покажуть визначних місць та екзотичних країн, але проведуть квартирами та садками, де познайомлять з чудовими і цікавими людьми. Читачеві стане по-справжньому приємно відчувати себе людиною, яка народилася в тій самій країні, що й Надійка та її персонажі.

вензель

Історичні романи

вензель
1. ВАСИЛЬ КРАС, «ТАТАРСЬКИЙ БРАНЕЦЬ»

1. ВАСИЛЬ КРАС, «ТАТАРСЬКИЙ БРАНЕЦЬ»

Середина XVII століття. Доля зводить українця Максима та поляка Янека у татарському полоні. З них хочуть зробити яничар, та у героїв інші плани. Об’єднатись, попри власні протиріччя, щоби здолати спільного ворога.

Блискавичний пригодницький роман, що читається на одному подиху і залишає незабутній післясмак.

2. МАКСИМ БУТЧЕНКО, «ПЕТЛЮРА. БОРОТЬБА»

2. МАКСИМ БУТЧЕНКО, «ПЕТЛЮРА. БОРОТЬБА»

Вдало маневруючи між документалістикою та художньою літературою, автор намагається змалювати особистість Симона Петлюри.

Людини, яка боролась між двома крайностями: власною долею та національною ідеєю, родиною та батьківщиною, утопічними мріями та суворою реальністю.

3. ВІКТОР ВАЛЬД, «МЕЧ САГАЙДАЧНОГО»

3. ВІКТОР ВАЛЬД, «МЕЧ САГАЙДАЧНОГО»

Захоплюючий роман, в якому історія переплітається з польотом фантазії автора. Зав’язка проста, але елегантна: зловмисники викрали легендарний меч гетьмана Сагайдачного.

Сліди викрадачів ведуть до Стамбулу, і декілька сміливців вирушають до серця ворога, аби віднайти козацький «Ескалібур».
 

4. ЯРОСЛАВА ДЕГТЯРЕНКО, «МІЖ ДВОХ ОРЛІВ»

4. ЯРОСЛАВА ДЕГТЯРЕНКО, «МІЖ ДВОХ ОРЛІВ»

Роман, який доводить, що історична проза може бути драматичною та ефектною. Демко Гориченко вирушає попередити гетьмана про зраду кошових отаманів.

Та в дорозі дізнається, що зрадили і його – в нього більше немає ні сім’ї, ні рідного дому. Все, що залишається, – зробити вибір між помстою, обов’язком та коханням.

5. ГАННА ТКАЧЕНКО, «ПОЛІТ ВОРОНА. ДОЛЯ ОТАМАНА»

5. ГАННА ТКАЧЕНКО, «ПОЛІТ ВОРОНА. ДОЛЯ ОТАМАНА»

Український історичний роман, в якому головним ворогом тоталітарного режиму стає простий хлопець Грицько. Безстрашний Чорний Ворон, якому пророчили стати отаманом.

Сміливець, що не боявся ні кулі, ні смерті. Воїн, який хоробро йшов вперед, не знаючи, що його чекає...

6. АНДРІЙ КОКОТЮХА, «ВИГНАНЕЦЬ І НАВЧЕНА ВІДЬМА»

6. АНДРІЙ КОКОТЮХА, «ВИГНАНЕЦЬ І НАВЧЕНА ВІДЬМА»

Популярний український письменник вирішив спробувати себе у жанрі історичного роману. Місцем дії вибрав Полтавщину початку 20-го століття, головним героєм – слідчого у вигнанні, тлом – історію про відьом, сімейні гріхи та розплату.

Вийшло сміливо та захоплююче. Втім, як завжди.

7. ОСТАП УКРАЇНЕЦЬ, «МАЛХУТ»

7. ОСТАП УКРАЇНЕЦЬ, «МАЛХУТ»

Дебютний роман молодого автора вражає небанальним сюжетом та приголомшливою розв’язкою. Адвокат-контрабандист намагається розгадати таємниці древнього ордену, який міг змінити історію всієї Європи.

Вийшло майже, як у Дена Брауна, тільки по-українськи.

8. ОЛЕКСАНДР ДУДКО, «ПАСИНКИ ДОЛІ»

8. ОЛЕКСАНДР ДУДКО, «ПАСИНКИ ДОЛІ»

Важка, глибока, болюча книга про Голодомор. Не перша, але зовсім інша. Адже написана не професійним письменником, а простим очевидцем страшних подій, які захопили Україну менш як 100 років тому.

Публікації роману завдячуємо дочкам автора, які вирішили оприлюднити текст після смерті батька.

9. ГАННА ГОРОЖЕНКО, «ВОЛЯ ІЗАБЕЛЛИ»

9. ГАННА ГОРОЖЕНКО, «ВОЛЯ ІЗАБЕЛЛИ»

Історія України XVIII століття – це сплетіння політичних інтриг, невгамовної пристрасті та божевільних вчинків заради кохання. Поміж ними опиняється Ізабелла Любомирська.

Волинська княгиня, яка протистояла армії генерала Суворова, силі Станіслава Понятовського, підступам герцога Коде та чарам самого Казанови.

10. Василь Шкляр, «Характерник»

10. Василь Шкляр, «Характерник»

Україна 17 століття. Часи, коли імена Сагайдачного, Хмельницького та Івана Сірка були не тьмяним спогадом, а живою надією на краще життя, волю і незалежність.

Пригодницько-історичний роман про кошового Сірка від метра "сучукрліту" Василя Шкляра написаний у кращих світових традиціях пригодницької прози. Політичні інтриги, шалені пригоди, козацький норов і будівництво національної державності - все це знайдете у романі "Характерник".

вензель

Книги про війну на Донбасі

вензель

1. Василь Шкляр, “Чорне сонце” chorne-sontse

“Чорне сонце” — книга, читати яку одночасно і цікаво, і боязно. Так завжди трапляється, коли трагедія ще не “відгула”, коли драматичні події тривають. Герої роману — реальні люди. Студенти, бізнесмени, селяни й інтелігенти, учорашні школярі і особи літнього віку. У скрутний для країни час вони взяли до рук зброю, бо їм не байдуже майбутнє Батьківщини та співвітчизників.

Василь Шкляр у “Чорному сонці” увіковічив бійців полку “Азов”: як живих, так і тих, хто назавжди нас покинув. Сильний та емоційний опис російсько-української війни очима бійця «Азову», втілений легендарним українським письменником. 6 історій – це 6 сповідей молодого хлопця, який намагається зрозуміти, чому почалась ця війна і коли вона закінчиться.

2. ПАТРІК, «ГЕРОЇ СУЧАСНОСТІ»

2. ПАТРІК, «ГЕРОЇ СУЧАСНОСТІ»

Історія про героїв АТО, написана героєм АТО. Його звати Патрік, і він пішов на війну, щоби побачити тих, хто боронить батьківщину ціною власного життя.

Пішов і став одним з них. А потім закарбував їх історії у вічності, написавши цю книгу.

3. СВІТЛАНА ТАЛАН, «МАТУСИН ОБЕРІГ»

3. СВІТЛАНА ТАЛАН, «МАТУСИН ОБЕРІГ»

Пронизливий роман про сучасну історію України, яка для головної героїні стала поєднанням слів «любов» та «війна».

Вона знайшла своє щастя в коханні, але його забрала війна. Чи може любов бути сильніша за смерть? І чи здатні люблячі серця здолати будь-яке зло?

4. СЕРГІЙ ДЗЮБА, АРТЕМІЙ КІРСАНОВ, «ПОЗИВНИЙ 'БАНДЕРАС'»

4. СЕРГІЙ ДЗЮБА, АРТЕМІЙ КІРСАНОВ, «ПОЗИВНИЙ 'БАНДЕРАС'»

Справжній військовий екшн про теракти, сепаратистів і спецоперації. Неймовірна історія про зраду, підступ та героїзм.

Книга, яка відкриває очі на АТО. Роман, який удостоївся фільму і став символом покоління сучасних героїв війни.

5. АРКАДІЙ БАБЧЕНКО, «ВІЙНА»

5. АРКАДІЙ БАБЧЕНКО, «ВІЙНА»

Правдивий та жорсткий роман від людини, яка на власні очі бачила війну в Чечні, Південній Осетії та на Донбасі.

Сенсаційна сповідь військового кореспондента, який не боїться говорити правду та викривати зло.

6. ВІОЛЕТТА ФІАЛКА, «КОХАННЯ АНГЕЛА»

6. ВІОЛЕТТА ФІАЛКА, «КОХАННЯ АНГЕЛА»

Сентиментальний і водночас гостросюжетний роман про кохання дівчини з Києва та хлопця з Донбасу.

Хроніка любові, яка народилась на Майдані, літала поміж Небесною Сотнею і пережила початок справжньої війни.

7. РОМАН ЗІНЕНКО, «ІЛОВАЙСЬКИЙ ЩОДЕННИК»

7. РОМАН ЗІНЕНКО, «ІЛОВАЙСЬКИЙ ЩОДЕННИК»

Чесний і відвертий роман про страшні події, написаний людиною, яка була в епіцентрі Іловайського котла.

Роман Зіненко не просто вижив у м’ясорубці, але й знайшов сили розповісти іншим, що насправді відбулось в серпні 2014-го.

8. АНДРІЙ КУРКОВ, «СІРІ БДЖОЛИ»

8. АНДРІЙ КУРКОВ, «СІРІ БДЖОЛИ»

Класична літературна трагікомедія, після якої залишається дивний осад на душі. Війна на Донбасі, сіра зона, двоє людей, які підтримують різні сторони.

Відчайдушна спроба втекти до рідного колись Криму, врятувати себе і… своїх бджіл. Та чи можна знайти притулок в місцях, які давно перестали бути своїми?

9. СЕРГІЙ ЖАДАН, «ІНТЕРНАТ»

9. СЕРГІЙ ЖАДАН, «ІНТЕРНАТ»


Історія людей, життя яких змінила війна, у версії Сергія Жадана. Роман з неоднозначними героями, неоднозначними ситуаціями та таким же неоднозначним сприйняттям серед читачів.

Можливо, вони просто ще не бачили такого Жадана?

10. ОЛЕКСІЙ ВИНОКУРОВ, «АНГЕЛ ПРИГЛЯДУ»

10. ОЛЕКСІЙ ВИНОКУРОВ, «АНГЕЛ ПРИГЛЯДУ»

Дивовижний роман, в якому війна зачепила не лише дві країни, а й цілий всесвіт. Галактика збилась зі свого шляху, в матерії світу відкрились метафізичні безодні, страждання затьмарили космос.

Та навіть в цьому пеклі залишається надія, що все ще можна виправити.

вензель

Українські книги про кохання

вензель
1. ДАРИНА ГНАТКО, «ТІНЬ АСПИДА»

1. ДАРИНА ГНАТКО, «ТІНЬ АСПИДА»

Любовний роман, в якому любов виявляється не такою вже й романтичною. Адже той, хто здавався коханим, виявився… торговцем людьми. Екзотична країна стала в’язницею, а мрії – нічого не вартими.

Та часом лише в темряві найсильнішого горя можна розгледіти світло справжнього кохання.

 

2. ДАРА КОРНІЙ, «ЗІРКА ДЛЯ ТЕБЕ»

2. ДАРА КОРНІЙ, «ЗІРКА ДЛЯ ТЕБЕ»

Приголомшливий любовний роман, в якому кохання існує поза простором, часом та умовностями.

Де віра та любов рятують душі, а давні легенди оживають та керують долями. Де почуття між людьми запалюють нові зірки і осяюють світ, який, здавалось би, вже поглинула темрява.

3. НАТАЛІЯ ГОРНИЦЬКА, «БАГРЯНИЙ КОЛІР ВІЧНОСТІ»

3. НАТАЛІЯ ГОРНИЦЬКА, «БАГРЯНИЙ КОЛІР ВІЧНОСТІ»

Приклад нетипового, але від того не менш захоплюючого любовного роману. Події відбуваються в одному лише Львові, але у різні роки.

Доля головної героїни Ірени навіки з’єднана з коханням, яке криє в собі страшні таємниці та несе випробування, від яких аж хочеться зневіритись.

4. ІННА МОІСЕЄВА, «СМАК БУННИ»

4. ІННА МОІСЕЄВА, «СМАК БУННИ»

Історія про пристрасть, подорожі, каву і справжнє щастя. І все це – в житті жінки, яка, здавалось би, геть не створена для щастя. Яка ще не знає, чим самовпевненість відрізняється від самопожертви.

Яка готова знищити все, аби знайти справжнє кохання зі смаком загадкової Бунни.

5. ВАЛЕНТИН ТАРАСОВ, «ЛЮБИЙ РОЗПУСНИК»

5. ВАЛЕНТИН ТАРАСОВ, «ЛЮБИЙ РОЗПУСНИК»

Легкий та п’янкий роман про гульвісу Мішеля, життя якого складається зі звабливих жінок, нудної роботи та нестерпних кредиторів. Навіть в глухій провінції він примудряється потрапити в справжні халепи.

І, звісно ж, знайти кохання.

6. ЛЮКО ДАШВАР, «СЕЛО НЕ ЛЮДИ»

7. ЛЮКО ДАШВАР, «СЕЛО НЕ ЛЮДИ»

Роман, який відкрив нам Люко Дашвар. Письменницю, що не побоялась підняти тему депресивного українського села, в якому процвітає насилля, алкоголізм, сексизм і релігійний фанатизм.

На цьому похмурому тлі авторка описує історію сучасної шевченківської Катерини і її кохання з одруженим чоловіком. До слова, героїні всього 13 років.

7. ЛЮКО ДАШВАР, «МОЛОКО З КРОВ’Ю»

8. ЛЮКО ДАШВАР, «МОЛОКО З КРОВ’Ю»

Ще одна топова книга Дашвар, за яку вона отримала купу престижних нагород. В центрі сюжету – любовний трикутник.

В якому головна героїня неочікувано вибирає не глянцевого красунчика, а недолугого хлопця в поламаних окулярах. Можливо, це не спроста?

8. НІКА НІКАЛЕО, «КВІТНИКАРКА»

9. НІКА НІКАЛЕО, «КВІТНИКАРКА»

Сумна і моторошна, але дуже емоційна історія про зраду, зневіру та незвідані шляхи долі. Після розриву з чоловіком Віка бачить сни, в яких незнайома дівчинка називає її мамою.

В цей же час у реальному житті героїня дізнається про складну пухлину. І знайомиться з дуже професійним, але ще більш нестерпним лікарем.

10. СВІТЛАНА ТАЛАН, «Я ЗАХИЩУ ТЕБЕ»

10. СВІТЛАНА ТАЛАН, «Я ЗАХИЩУ ТЕБЕ»

Кирило пішов за Кірою не лише до РАЦСу, але й на війну. І залишився з нею навіть після каліцтва.

Він був би люблячим чоловіком й далі, та одного дня знаходить докази… зради? Подвійного життя Кіри? Таємниці, яку дружина вирішили від нього приховати? Де правда та як тепер з нею жити?
 

вензель

Біографії, мемуари

вензель
ОЛЕКСАНДРА ЯВОРІВСЬКА, «ЮКІ. ЛЮДИНА 400 ШРАМІВ»

1. ОЛЕКСАНДРА ЯВОРІВСЬКА, «ЮКІ. ЛЮДИНА 400 ШРАМІВ»

Одна з кращих українських книг про спорт присвячена зірці хокею Террі Савчуку. Канадець українського походження, якого мали назвати Тарасом, пройшов непростий шлях, перш ніж стати легендою світового спорту.

Він долав хвороби, невдачі та відчай, аби досягти мрії. І досягнув!

СЕРГІЙ ДЗЮБА, «ЗАБОРОНЕНИЙ»

2. СЕРГІЙ ДЗЮБА, «ЗАБОРОНЕНИЙ»

Драматична історія життя та боротьби видатного українського письменника Василя Стуса.

Історія, в якій творчість йшла пліч-о-пліч зі стражданнями, а поезія вижила навіть в концтаборі. Сильна та пронизлива книга, по якій зняли не менш сильний фільм.
 

ОЛЕКСАНДР ШОВКОВСЬКИЙ, «УСЕ В ТВОЇХ РУКАХ»

3. ОЛЕКСАНДР ШОВКОВСЬКИЙ, «УСЕ В ТВОЇХ РУКАХ»

Ще одна історія успіху відомого спортсмена. Олександр Шовковський – легендарний голкіпер київського «Динамо», один з кращих воротарів Європи.

Людина, яка здолала безліч перешкод, перенесла складні травми, але ніколи не сходила зі свого шляху.
 

ІГОР ПАНАСОВ, «КУЗЬМА СКРЯБІН»

4. ІГОР ПАНАСОВ, «КУЗЬМА СКРЯБІН»

Щира книга про щиру людину, яка вчила нас шукати правду, радіти кожному дню та танцювати танець пінгвіна (страшно веселий).

Дізнайтесь більше про автора улюблених пісень та музиканта, про якого ми всі могли сказати «наш Кузьма».
 

ОЛЕГ СЕНЦОВ, «МАРКЕТЕР»

5. ОЛЕГ СЕНЦОВ, «МАРКЕТЕР»


Збірка автобіографічних оповідань людини, за яку молилась вся Україна. Перш ніж стати кінорежисером, сценаристом, письменником та активістом, Олег Сенцов пройшов складний шлях.

І вирішив відверто розповісти про нього читачам.

МИРОСЛАВ МАРИНОВИЧ, «МИТРОПОЛИТ АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ І ПРИНЦИП «ПОЗИТИВНОЇ СУМИ»

6. МИРОСЛАВ МАРИНОВИЧ, «МИТРОПОЛИТ АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ І ПРИНЦИП «ПОЗИТИВНОЇ СУМИ»

Фундаментальне дослідження наукової спадщини Шептицького. Людини, яка зналась не лише на богослов’ї, а й на політиці, економіці та міжнародних відносинах.

Саме митрополит віднайшов принцип двосторонньої користі, відомий сьогодні як “win-win”. Як він до нього дійшов? Читайте та дізнаєтесь!

ВОЛОДИМИР ЯВОРІВСЬКИЙ, «ВОНИ БУЛИ, ВОНИ Є…»

7. ВОЛОДИМИР ЯВОРІВСЬКИЙ, «ВОНИ БУЛИ, ВОНИ Є…»

Вони – це видатні українці, що творили історію та культуру нашої батьківщини.

Павло Загребельний, Роман Іваничук, Григір Тютюнник та десятки інших чоловіків, які не боялись протистояти радянській цензурі. Автор знав їх особисто і вирішив увіковічнити їх імена.

САВІК ШУСТЕР, «СВОБОДА СЛОВА ПРОТИ СТРАХУ І ПРИНИЖЕННЯ»

8. САВІК ШУСТЕР, «СВОБОДА СЛОВА ПРОТИ СТРАХУ І ПРИНИЖЕННЯ»

Сенсаційне видання, присвячене популярній телевізійній програмі. Її прибрали з ефіру, та свободу слова в автора ніхто не забере. Савік вирішив відверто розповісти, як робив програму, з якими політиками спілкувався та що про них думає.
А наостанок ділиться результатами всеукраїнського соціального експерименту.

ВІРА АГЕЄВА, «ВІЗЕРУНОК НА КАМЕНІ. МИКОЛА БАЖАН»

9. ВІРА АГЕЄВА, «ВІЗЕРУНОК НА КАМЕНІ. МИКОЛА БАЖАН: ЖИТТЄПИС (НЕ)РАДЯНСЬКОГО ПОЕТА»

Життєпис поета, який не боявся бути нерадянським у радянські часи. Історія людини, яка пройшла через репресії та зневіру, але зуміла відстояти власні ідеали.

Біографічна сага, яка відкриє вам нового героя – українця, який стояв одразу по обидві сторони барикад.

МІШЕЛЬ ТЕРЕЩЕНКО, «ПЕРШИЙ ОЛІГАРХ: МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ ТЕРЕЩЕНКО (1886–1956)

10. МІШЕЛЬ ТЕРЕЩЕНКО, «ПЕРШИЙ ОЛІГАРХ: МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ ТЕРЕЩЕНКО (1886–1956)»

Авантюрна історія про першого українського олігарха, написана його внуком. Мішель намагається осягнути бізнес-реалії України XIX-XX століття та зрозуміти секрет успіху свого багатого пращура. Який встиг побувати не тільки тогочасним вовком з Уолл-Стріт, але й державним діячем.

вензель

Українська фантастика

вензель
МАКС КІДРУК, «ДОКИ СВІТЛО НЕ ЗГАСНЕ НАЗАВЖДИ»

1. МАКС КІДРУК, «ДОКИ СВІТЛО НЕ ЗГАСНЕ НАЗАВЖДИ»

Бурхливе фентезі, в якому головна героїня відкриває в собі здатність впливати на реальність уві сні.

Однак сила прийшла в не найкращий момент, а сни стають дедалі химернішими. Вони попереджають про небезпеку? Чи самі поглинають світло життя?

ВАЛЕРІЙ ГАЛЕЄВ, «НІЧ ДРАКОНА»

2. ВАЛЕРІЙ ГАЛЕЄВ, «НІЧ ДРАКОНА»

Роман, що починається як нетиповий детектив (за загадкових обставин вбито чаклунку-лезбійку) майже невимушено перетікає в еротично-містичний трилер.

Події розгортаються у білоруській провінції, яка вишукано контрастує з моральними дилемами, які піднімає автор.
 

ВІКТОРІЯ ГРАНЕЦЬКА, «REALITY SHOW/MAGIC SHOW»

3. ВІКТОРІЯ ГРАНЕЦЬКА, «REALITY SHOW/MAGIC SHOW»

Книга для тих, хто любить подвійні історії зі спільним потрійним дном. З одного боку книги починаються реальні історії, з другого – вигадані.

Посередині – оповідання, яке зав’язує їх в одне кільце та розставляє всі крапки над «і». Кажуть, цю збірку краще не читати у потязі.
 

РОМАН ДАНИЛЮК, «КІМНАТИ ДИХАЮТЬ ПРОТЯГАМИ»

4. РОМАН ДАНИЛЮК, «КІМНАТИ ДИХАЮТЬ ПРОТЯГАМИ»

Друга робота молодого письменника, який став відомим після публікації в альманасі «Сучасна українська проза». Головні персонажі нетипові – кімнати та спогади.

Сюжет балансує між реальністю та сновидінням, а фінал обіцяє здивувати навіть досвідчених книголюбів.
 

ВОЛОДИМИР АРЕНЄВ, «БІСОВА ДУША, АБО ЗАКЛЯТИЙ СКАРБ»

5. ВОЛОДИМИР АРЕНЄВ, «БІСОВА ДУША, АБО ЗАКЛЯТИЙ СКАРБ»


Повість-фантазія, що однаково зачаровує і дорослих, і дітей. Козак Андрій має борг і повинен надійно заховати скарб. Так, щоби ніхто не знайшов.

Але його вже шукають. І, може статись, що платити за нього збираються Андрієвим життям.

ВАРВАРА ЕНАЛЬ, «ЛЕГЕНДИ СУЕМИ. КНИГА 1. НЕ ВСІ ШЛЯХИ ВЕДУТЬ ДО ХРАМУ»

6. ВАРВАРА ЕНАЛЬ, «ЛЕГЕНДИ СУЕМИ. КНИГА 1. НЕ ВСІ ШЛЯХИ ВЕДУТЬ ДО ХРАМУ»

Перша частина фентезійної саги про загадкову Суему. В центрі сюжету – 16-річна жриця кохання при храмі, яка раптово стає потрібна багатьом людям.
Її купує могутній маг і намагається повернути правитель рідного королівства. Що ж в ній такого особливого? І куди веде її справжня дорога?

ВІТАЛІЙ РОМАН, «ЕРА СФЕР»

7. ВІТАЛІЙ РОМАН, «ЕРА СФЕР»

Збірка фантастичних історій про боротьбу людства з його заклятими ворогами: невідомими потворами, невідомою хворобою, невідомою заразою та… самими людьми.

Серйозна та глибока книга, яку потрібно довго обмірковувати та періодично перечитувати.

ОЛЕКСІЙ ДИКАНЬ, «АЛФАВІТ ДЛЯ АНДРОЇДА»

8. ОЛЕКСІЙ ДИКАНЬ, «АЛФАВІТ ДЛЯ АНДРОЇДА»

Збірка оповідань українського Айзека Азімова, який не побоявся змішати жанр наукової фантастики з детективом, жахами та біблійними мотивами.

І все це, щоби знайти відповідь на споконвічне питання письменників-фантастів. Чи може людина співіснувати з іншими розумними видами?

ОЛЕСЬ БЕРДНИК, «ЗОРЯНИЙ КОРСАР»

9. ОЛЕСЬ БЕРДНИК, «ЗОРЯНИЙ КОРСАР»

Українські «Зоряні війни», в яких Добро постійно бореться зі Злом, але обидві сторони пасують перед наймогутнішою силою у Всесвіті – Коханням.

Культовий роман про любов, внутрішню свободу та пошуки себе у відкритому космосі. Його вже роками читають не лише в Україні, а й по всьому світу.

bot-uayakilskij-paradoks10. Макс Кідрук, “Бот. Ґуаякільский парадокс”

Хороші науково-фантастичні книги українською виходять не так часто. Ще рідше їх пишуть наші автори. Макс Кідрук з романом “Бот. Ґуаякільский парадокс” це правило вирішив порушити.

Тимур був перспективним програмістом, але після невдалого експерименту більше не може займатися улюбленою справою. Він намагається вести звичайне життя, щоб забути минуле. Тимур не знає, що спогади знову стали реальністю, і на вулицях панує жорстокість і страх.

“Бот” — по-справжньому гостросюжетний бойовик, що читається на одному диханні.

kartinka

Також вас може зацікавити:

Поделиться:

Товары из обзора

Книга Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса
Книга Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса
Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса

Колишній аспірантці, яка працювала над дисертацією про життя і творчість видатного поета Василя Стус...

подробнее

99 грн.

Книга Позивний 'Бандерас'
Книга Позивний 'Бандерас'
Позивний 'Бандерас'

«Позивний “Бандерас”» — справжній військовий бойовик, чи не найперший в Україні, заснований на реаль...

подробнее

99 грн.

Книга Зірка для тебе
Книга Зірка для тебе
Зірка для тебе

Іноді достатньо подивитись у нічне небо, щоб знайти свою зірку. Сергієві пощастило більше: він зустр...

подробнее

125 грн.

Книга Ангел пригляду
Книга Ангел пригляду
Ангел пригляду

Дія роману Олексія Винокурова розгортається водночас на різних гранях світобудови: з обох боків від ...

подробнее

159 грн.

Книга #Бомбардир
Книга #Бомбардир
#Бомбардир

Футбол — не тільки перемоги, слава, контракти й гонорари зірок, але й тяжкий труд, жорстокі травми, ...

подробнее

159 грн.

Книга Молоко з кров'ю
Книга Молоко з кров'ю
Молоко з кров'ю

Яке то щастя — зустріти свою половинку і покохати! Коли душа сягає неба, коли розумієш: ось твоя дол...

подробнее

139 грн.

Книга Село не люди
Книга Село не люди
Село не люди

Над селом зорі ясніші, у селі квіти пахнуть п’янкіше, сільські дівчата дорослішають раніше. Катерині...

подробнее

139 грн.

Книга Характерник
Книга Характерник
Характерник

У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архів...

подробнее

169 грн.

Книга Я захищу тебе...
Книга Я захищу тебе...
Я захищу тебе...

Кирило був закоханий в Кіру ще зі школи. Та вже тоді вони були занадто різні, аби бути разом. І наві...

подробнее

110 грн.

Книга Століття Якова
Книга Століття Якова
Століття Якова

Роман — своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п’я...

подробнее

99 грн.

Вопросы к 10 кращих українських книг сучасності

Нравится?

+0
-0
#1035
Сапунова Яна
/ 04.10.2019 в 13:40:12

В різний час купувала на Грєнці 3 книжки: "Бомбардир" Круторогова, "Століття Якова" і "Ворошиловград". Аж зараз побачила цей обзор, в якому про всі три мої книжки написано) "10 кращих книг сучасності" - неслабо)))

Поделиться

Нравится?

+0
-0
#1065
Клиент
/ 15.10.2019 в 13:02:45

Спасибо, получил книги без проблем по Новой Почте.

Поделиться

5 ПРЕИМУЩЕСТВ

1

Возврат 21 день без вопросов

2

Бесплатная доставка от 888 грн

3

999 эксклюзивных игр

4

1500 городов с доставкой

5

Отправка без предоплаты

отзывы
1289

ПОДПИШИСЬ И ПОЛУЧИ КУПОН НА СКИДКУ

Доставка

Доставим Ваш заказ в любой город Украины. Способы доставки: курьером, Нова Пошта, Автолюкс, Интайм, Укрпочта, Justin. Все заказы пакуются супернадежно и застрахованы.

О нас

GRENKA – молодой интернет магазин развлечений. Мы меньше, потому стараемся больше :). Индивидуальный подход и прямая связь с директором.

Оплата

Оплата заказа любым удобным для Вас способом наша обязанность. Приват24, карта любого банка мира, наличные, банковский перевод или наложенным платежом.

Контакты

Новости

Акции

Обзоры

© GRENKA™, 2013-2019

sales[@]grenka.ua

Наш телефон (многоканальный)

044 359 05 55

Регистрация

Ваш город: Хьюстон

Ваш город - Хьюстон. Угадали?

Нет
Да

Обратный звонок

 • Акции
 • Новости
 • Доставка
 • Оплата
 • Контакты

В корзине пусто,
пора покупать :)

0
044 359 05 55
Звоните в 9:00-20:00 (Пн-Пт); 10:00-20:00 (Сб-Вс)
Например: маска на лицо, Стивен Кинг
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
 • Главная
 • /Обзоры
 • /10 кращих українських книг сучасності
 • 10 кращих українських книг сучасності
Добро пожаловать
На главную
Моя корзина
Категории
Контакты
Войти