вернуться

Найкращі комікси українською: сучасні й легендарні

картинка

В нашому огляді:

бетменКомікс - це суміжні статичні зображення та малюнки, вибудувані в наратив, покликані передати інформацію і/чи викликати естетичний відгук.
 

Одразу зізнаюсь: написати статтю про дорослі комікси та комікси для дітей українською мене надихнуло відео скандально відомого Макса Щербини. На це знайшлося аж декілька причин:

комікс Качині історії
 1. Більшість людей досі вважають комікси переважно літературою для підлітків та інфантильних дорослих, які у своїх снах рятують всесвіт, а вранці йдуть на нудну роботу, заправляючи майку з логотипом Супермена у боксери з черепашками-ніндзя.
 2. Хороші твори не друкують українською. Більше того, неперекладні, питомо українські комікси неконкурентоспроможні.
 3. Комікси то лише про вигадані всесвіти, персонажів з надлюдською силою та нескінченною кількістю частин, які почнеш купувати ти, а дочитають фінал твої правнуки. А ще - то суцільні бойовики, одноманітний жанр та приблизно однакові сценарії, де є герой та антигерой.


Та чи так це насправді? Не завжди. Саме тому я й пишу цю статтю. Бо хочу розширити твій світогляд, довести необхідність критичного мислення у всьому, що тебе оточує. Хай то будуть лише комікси українською, купити їх вперше - це вже значить розширити свої обрії. Бо результати нашого книговидавництва бувають нереально крутецькими!

Міккі Маус

Комікси Марвел - пращури найпопулярніших фільмів XXI сторіччя?

Міккі Маус

Комікси Марвел українською відкривають (може навіть очолюють) мій список кращих видань, тому що франшиза Marvel найбільш популярна у вітчизняних читачів. Пропоную почати з назв, які знайомі за фільмами. Навіть якщо ти не ходив до кінотеатру на прем’єри, то, принаймні, з реклами дізнався про існування цих персонажів марвелівського всесвіту.

Непереможна Залізна Людина. Том 1. П’ять кошмарів

Непереможна Залізна Людина. Том 1. П’ять кошмарів
Видавництво:Molfar Comics
Рік видання2019
Автор:Мет Фрекшн
Назва мовою оригіналу:Invincible Iron Man Vol. 1. The Five Nightmares
Кількість сторінок:184
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Якщо шукаєш комікси для дітей, то ця частина історії про Тоні Старка не підійде. Перед Залізною Людиною постає його найбільший кошмар - коли технології, створені для забезпечення миру та спокою пересічних мешканців планети, перетворюються на зброю, здатну знищити людство. Можна не любити інших супергероїв за їхні магічні здібності чи інопланетні сили, але важко встояти перед надсучасними розробками. Те, про що ти читаєш, зараз вже карбують десь у недрах Пентагону!

картинка

Людина-Павук. Синій

Людина-Павук. Синій
Видавництво:Рідна Мова
Рік видання2019
Автор:Джеф Леб
Назва мовою оригіналу:Spider-Man. Blue
Кількість сторінок:168
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

На відміну від попереднього графічного роману, пригоди Пітера Паркера краще читати хлопчикам від 13 років. Бо саме в цьому віці закладаються зрозумілі для підлітка причинно-наслідкові поняття добра й зла в масштабах родини, школи, міста, країни. І хай Людина-павук володіє дещо модифікованим тілом, проте більшість його проблем та перешкод - цілком звичайні. Це вчить простим істинам - не треба бути супергероєм, аби приймати вірні рішення у різних життєвих ситуаціях.

Якщо збираєте комікси Марвел українською, купити це видання - обов'язковий пункт в чек-листі фаната.

картинка

Дедпул проти Таноса

Дедпул проти Таноса
Видавництво:MAL'OPUS
Рік видання2019
Автор:Елмо Бондок, Тім Сілі
Назва мовою оригіналу:Deadpool
Кількість сторінок:112
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Шлях головного персонажу не був приємним та сповненим вдячних фанатів. Автор коміксу Тім Сілі наче сміється над загальноприйнятими правилами створення героя. Потворна зовнішність, чорний гумор, аморальні звички - все це про Дедпула. А тепер помнож на 10, бо... камон! це ж головний "поганий хлопець" Марвела...

В цьому творі він зустрінеться з іншим бовдуром з квадратною пикою - Таносом. О, пробачте, Танос ваш улюбленець? Ну, тоді вам буде за кого вболівати. Можливо переможцем цього протистояння вийде саме він.

картинка

Marvel Action. Месники. Нова небезпека

Marvel Action. Месники. Нова небезпека
Видавництво:TUOS Comics
Рік видання:2020
Автор:Метью Меннінг, Джон Соммаріва
Назва мовою оригіналу:Marvel Action: Avengers: The New Danger
Кількість сторінок:72
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Об’єднати персонажів різних коміксів задля протистояння могутньому ворогу - це дивне рішення, як на мій погляд. Це підтвердження слабкості кожного з них окремо? Халк, Тор, Залізна Людина, Капітан Америка, Чорна Вдова, Соколине Око...

Це як зібрати на столі мамин торт, бабусині пиріжки з вишнею, млинці зі сметанкою, гарячий шоколад та кисіль. Все смачно поодинці. Та чи не злипнеться, якщо поєднати? Мабуть ні, бо з кожною наступною частиною пригод загальний градус Всемогутнього Зла зростає. І тільки об’єднавшись у боротьбі можна дати відсіч.

картинка

Рукавиця Нескінченності

Рукавиця Нескінченності
Видавництво:MAL'OPUS
Рік видання2019
Автор:Джим Старлін, Джордж Перес
Назва мовою оригіналу:Infinity Gauntlet
Кількість сторінок:256
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Дещо важко робити огляд на твір, якщо вже всі-всі знають, чим він має закінчиться. Але досвід підказує - що, якщо першоджерело цікавіше, ніж кіно за його мотивом? А як дізнатись це? Треба купити комікси та переконатись. Все просто, як клацнути Рукавицею Нескінченності.

Навіть ще простіше, бо замість того, щоб подорожувати Галактикою у пошуках могутніх каменів, достатньо перейти за посиланням, вказати свій номер мобільного та натиснути “Купить за один клик”. Тож, чи зможе зупинити Таноса наша улюблена команда Месників?

картинка
Міккі Маус

Комікси DC українською: українське сало з американською гірчицею

Міккі Маус

Вічна боротьба двох брендів створює смачні та корисні для споживача поєднання. Так і з всесвітами Марвел та ДіСі. Можна бути прихильником одного з, а можна насолоджуватись одразу всім. Як оце я.

Вартові

Вартові
Видавництво:Рідна Мова
Рік видання2018
Автор:Алан Мур
Назва мовою оригіналу:Watchmen
Кількість сторінок:532
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Телевізійний канал HBO зняв серіал заснований на однойменній серії (12 частин!) коміксів. А як вже всі знають, HBO погане не порадить. Нас чекає похмуре, жорстке та пекуче видовище, яке висвітлює проблему расизму. Хочеш перевернути уявлення про супергероїв, але не знаєш як? Читай “Вартові”. Це про світ, який ми не знаємо. Світ, в якому біле стає чорним й все перевертається з ніг на голову. На кого розраховувати? Що чекає завтра? Неймовірні й дуже дорослі враження від цього графічного роману.

картинка

Джокер

Джокер
Видавництво:Рідна Мова
Рік видання2019
Автор:Лі Бермехо, Браян Аззарелло
Назва мовою оригіналу:Joker
Кількість сторінок:136
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Чи не дивно давати назву твору на честь головного злодія? Ні, якщо він настільки ж харизматичний, хитрий та розумний. Ні, тому що він не народився божевільним вбивцею. Таким його зробив соціум. Чи зможеш ти роздивитись за страшною маскою клоуна нещасну людину? Чи можеш зрозуміти його біль, пропустивши через себе? Чи станеш для самого себе героєм, якщо запобіжиш булінгу однокласника, однокурсника, колеги по роботі? Багато питань постає перед уважним читачем.

картинка

Шазам!

Шазам!
Видавництво:Рідна Мова
Рік видання:2019
Автор:Джефф Джонс, Гері Френк
Назва мовою оригіналу:Shazam!
Кількість сторінок:192
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Свіжий, не заїжджений сюжет про школяра, від якого відвернулось багато прийомних родин. Та все стає інакшим, коли на хлопця звалюється дивна сила. Біллу Бетсону треба лише сказати “Шазам” і він перетворюється на дорослого чоловіка, супергероя, але з душею підлітка.

Так, саме цей комікс буде цікавішим для дітей від 14 років. Вони в ньому знайдуть себе.

Відеоогляд комікса:

Український трейлер екранізації:

картинка

Бетмен. Темна перемога

Бетмен. Темна перемога
Видавництво:Рідна Мова
Рік видання2020
Автор:Джеф Леб, Тім Сейл
Назва мовою оригіналу:Absolute Batman: Dark Victory
Кількість сторінок:408
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Частина пригод про Брюса Вейна, в якій він зустрічає Робіна, хлопчика-сироту. Ця зустріч навіки змінить життя Людини-Кажана. Тож, якщо ти багато чув про цю парочку, але достеменно не знаєш, що мається на увазі, коли кажуть “Бетмен і Робін” - купуй та долай свою необізнаність.

картинка

Супермен. Рік перший

Супермен. Рік перший
Видавництво:Рідна Мова
Рік видання2020
Автор:Френк Міллер, Джон Роміта-молодший
Назва мовою оригіналу:Superman: Year One
Кількість сторінок:216
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Вже багато написано, намальовано, відзнято та переглянуто творів про Надлюдину, що прибула на Землю з неосяжного космосу. Але на цей раз два легендарні автори (Френк Міллер та Джон Роміта-мол.) вирішили об’єднатись, аби розповісти про перші кроки Супермена на ім’я Кларк в нашому світі. З чим стикався чоловік у спробах асимілюватися серед людей? Чому так важко та важливо здобути людяність? Дізнаєшся про все це, якщо вирішиш купити комікси, українською вони сприймаються інакше.

картинка
Міккі Маус

А бувають якісь інші графічні романи?

Міккі Маус

Коли хочеться чогось незвичайного, оригінального й неповторного - шукай обережно. Бо можна натрапити на цілі скарби. А на Грєнці все саме крутезне зібрано в наших оглядах.

The Sandman. Пісочний Чоловік. Том 1. Прелюдії й ноктюрни

The Sandman. Пісочний Чоловік. Том 1. Прелюдії й ноктюрни
Видавництво:Рідна Мова
Рік видання2017
Автор:Ніл Гейман
Назва мовою оригіналу:The Sandman. Preludes and Nocturnes
Кількість сторінок:272
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Про цю графічну сагу вже написано багато рецензій, схвальних відгуків та призначено престижних нагород. Ось і тобі, друже, доведеться торкнутися темного світу снів та жахіть Ніла Геймана. Всі інші слова будуть зайвими, коли ти вперше візьмеш в руки неперевершений коктейль з давньої міфології та сучасної драми.

картинка

Підлітки-мутанти Черепашки-ніндзя. Нові анімовані пригоди. Том 1

Підлітки-мутанти Черепашки-ніндзя. Нові анімовані пригоди. Том 1
Видавництво:TUOS Comics
Рік видання2020
Автор:Скотт Тіптон, Кенні Баєрлі, Ерік Бернем, Девід Тіптон
Назва мовою оригіналу:Teenage Mutant Ninja Turtles: New Animated Adventures Volume 1
Кількість сторінок:104
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Вже кілька поколінь дітлахів зросли на цих мультиках від Nickelodeon. Дотепні, прості та зрозумілі черепашки-ніндзя продовжують жити на сторінках. Подаруй малюку дитячі комікси українською мовою та занурьтесь вдвох до знайомого світу, де добро завжди перемагає зло завдяки Дону, Рафу, Лео, Майкі та Сплінтеру.

картинка

Ходячі Мерці. Книга перша

Ходячі Мерці. Книга перша
Видавництво:Northern Lights
Рік видання:2020
Автор:Роберт Кіркман, Тоні Мур, Чарлі Адлард
Назва мовою оригіналу:The Walking Dead. Book one
Кількість сторінок:304
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Тільки ледачий не подивився гостросюжетний серіал “The Walking Dead”. Тож якщо серед твоїх друзів є справжні фанати - цим коміксом у якості подарунку ти вразиш їх в самісіньке серце!
Все за класикою - світ вже не той, що був вчора. На вулицях панують жах, жага крові та адреналін. А ще зомбі. Мерці постали, аби знищити все, що спробувало вижити. В малюнках це ще страшніше, ніж на екрані.

картинка

Рослини проти Зомбі. Том 1. Армагазон

Рослини проти Зомбі. Том 1. Армагазон
Видавництво:TUOS Comics
Рік видання:2020
Автор:Пол Тобін, Рон Чан
Назва мовою оригіналу:Plants vs. Zombies. Volume 1. Lawnmageddon
Кількість сторінок:80
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Досить вже серйозних графічних романів. В нашому списку є і смішні комікси українською, наприклад, знамениті “Рослини проти Зомбі” за мотивами гри “Plants vs. Zombies”. Неважливо, на якому саме девайсі ти намагався перемогти всюдисущих кровожерливих зомбаків. Настав час відпочити та переглянути кольорові пригоди Божевільного Дейва, Патріс та Нейта Таймлі.

картинка

Гравіті Фолз. Комікси. Дивногеддон

Гравіті Фолз. Комікси. Дивногеддон
Видавництво:Ранок
Рік видання:2021
Автор:Алекс Хірш
Назва мовою оригіналу:Gravity Falls. Weirdmageddon
Кількість сторінок:240
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Навіть якщо ти не дивився мультсеріал від Діснею про 12-річних близнюків Діппера та Мейбл, що потрапили в дивакувате містечко Ґравіті Фолз до свого дядька Стена - не сумуй. Яскравий комікс виправить цю ситуацію. Нумо дізнаватись, що ж такого таємного в “Хижкі чудес”, яку Стенфорд зробив з власного житла та що станеться з дітьми, коли вони знайдуть його щоденник...

картинка
Міккі Маус

Український комікс має бути в кожного, хто вважає себе сучасним

Міккі Маус

Мальопис - саме так в Україні називають графічні романи. Скуштуй це слово. Воно перекочується на язиці як ті збиті вершки. Тане, як цукерка з львівської чоколяди. Спробую переконати, що й на вигляд твори українських митців - якісні та смачні.

Максим Оса. Герой з того світу

Максим Оса. Герой з того світу
Видавництво:UA Comics
Рік видання:2016
Автор:Ігор Баранько
Кількість сторінок:96
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Герої не народжуються лише в Америці. Аби довести це, Ігор Баранько створив оригінальний, виразно-патріотичний графічний роман. Він про нашу історію, колорит, традиції та звісно - зраду. А от хто кого і за що зрадив - краще дізнатись самому зі сторінок твору.

Твір Ігора Баранька став першим екранізованим коміксом українського виробництва. Трейлер українсько-польського фільму:

картинка

Кімка-мандрівник. Книга 1. Часовий перетин

Кімка-мандрівник. Книга 1. Часовий перетин
Видавництво:Vovkulaka
Рік видання2019
Автор:Сергій Чудакоров
Кількість сторінок:68
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Ця оповідка дещо нагадує фільм про стосунки Термінатора та Джона Коннора. Але це тільки на перший погляд. Так, головний герой українського дитячого коміксу - Кімка, школяр, який випадково натрапив на бойового робота. Між штучним інтелектом та хлопчиком виникає дружба, але куди вона заведе, якщо вони потраплять у справжню халепу?

картинка

Орда. Колекційне видання

Орда. Колекційне видання
Видавництво:Vovkulaka
Рік видання:2020
Автор:Ігор Баранько
Кількість сторінок:144
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Другий твір Ігора Баранько сповнений протистояння українців нахабним планам російської імперії. І все це відбувається наче в паралельній реальності, де колишній фантаст, а нині диктатор Іван Апельсинов має намір завдяки виклику духу Чингісхана забезпечити себе безмежною силою, аби розширити кордони імперії від Тихого до Атлантичного океану. Нічого не нагадує?

картинка

Колоніст. Бути людиною

Колоніст. Бути людиною
Видавництво:UA Comics
Рік видання2019
Автор:Ярко Філевич
Кількість сторінок:96
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Тема відкриття космосу людством вже давно бентежить та надихає авторів книг, фільмів, мультиків, Ілона та НАСА. От і Ярко Філевич спробував втілити у малюнки всі свої здогадки та теорії щодо пошуків іншого життя у Галактиці. Як нас там сприйматимуть? Чи не стануть люди тими, хто винищує та захоплює планети? В чому дійсно полягає місія Колоніста?

картинка

Укрмен. Початок

Укрмен. Початок
Видавництво:Рідна Мова
Рік видання2016
Автор:Юрій Бонсевич
Кількість сторінок:64
Рейтинг:★★★★★
Детальніше

Останній комікс з цієї статті - як вишенька на торті. Він про те, що Україна здатна мати й своїх супергероїв. Так, хоч і на кшталт американських, але рідніших та ближчих. Події відбуваються на вулицях Києва, головний герой носить синьо-жовтий костюм та долає перешкоди у вигляді мутантів. Споживай українське!

картинка

Як висновок до написаного, хочу процитувати вислів Макса Щербини з його вікопомного відео про феномен коміксу (відео нижче): “...у світі комікси та графічні романи давно перестали бути низьким жанром та дитячою забавкою. Це мистецтво! Унікальна форма передачі інформації, яка дозволяє розповідати будь-які історії, висловлювати будь-які почуття та говорити про будь-які проблеми”.

Від себе особисто раджу придбати “Зрозуміти комікси. Невидиме мистецтво” Скотта Макклауда. Ця книжка розкаже краще, змістовніше та з обґрунтованими аргументами, ніж я тут пишу своїм незграбним текстом. =)

© Катерина С-ова

Зрозуміти комікси. Невидиме мистецтво

Інші статті схожої тематики:


...або...

Поделиться:

Товары из обзора

Книга Колоніст. Бути людиною
Книга Колоніст. Бути людиною
Колоніст. Бути людиною

Десь у космосі є небесне тіло, яке летить куди собі захоче. Тіло, яке звело разом всіх героїв цієї о...

подробнее

300 грн.

Рослини проти Зомбі. Том 1. Армагазон

Спантеличений-але-блискучий винахідник, відомий як Шалений Дейв, допомагає своїй небозі Патріс і юно...

подробнее

180 грн.

Книга Ходячі Мерці. Книга перша
Книга Ходячі Мерці. Книга перша
Ходячі Мерці. Книга перша

Світ, що нам знайомий — зник. Світ, в якому домінувала культура споживання та легковажності, замінив...

подробнее

350 грн.

Книга Marvel Action. Месники. Нова небезпека
Книга Marvel Action. Месники. Нова небезпека
Marvel Action. Месники. Нова небезпека

Нова ера для Месників починається! Зустрічайте новий склад улюбленої команди, яка збереться, щоби ст...

подробнее

180 грн.

Книга Гравіті Фолз. Комікси. Дивногеддон
Книга Гравіті Фолз. Комікси. Дивногеддон
Гравіті Фолз. Комікси. Дивногеддон

Захоплюючі комікси з улюбленими героями мультсеріалу "Ґравіті Фолз" - Діппером, Мейбл та ї...

подробнее

439 грн.

Книга Кімка-мандрівник. Книга 1. Часовий перетин
Книга Кімка-мандрівник. Книга 1. Часовий перетин
Кімка-мандрівник. Книга 1. Часовий перетин

До чого може привести зв’язок між штучним інтелектом і дитячою безпосередністю? Чи має така дружба ш...

подробнее

359 грн.

Книга Орда. Колекційне видання
Книга Орда. Колекційне видання
Орда. Колекційне видання

Щотисячу років Схід нападає на Захід… Колишній письменник-фантаст Іван Апельсинов, а нині диктатор Р...

подробнее

629 грн.

Книга Бетмен. Темна перемога
Книга Бетмен. Темна перемога
Бетмен. Темна перемога

Дія відбувається у ранній період кар’єри Темного Лицаря. Бетмен мусить зупинити невловимого Вішальни...

подробнее

399 грн.

Книга Супермен. Рік перший
Книга Супермен. Рік перший
Супермен. Рік перший

Від зруйнованих шпилів Криптона до буколічних полів Канзасу, від підводної величі Атлантиди до хаоти...

подробнее

249 грн.

Книга Непереможна Залізна Людина. Том 1. П’ять кошмарів
Книга Непереможна Залізна Людина. Том 1. П’ять кошмарів
Непереможна Залізна Людина. Том 1. П’ять кошмарів

Залізна Людина 2.0 вже існує, і створив її не Тоні Старк!Перед читачем постає Єзекіїль Стейн, жадаюч...

подробнее

280 грн.

Вопросы к Найкращі комікси українською: сучасні й легендарні

Нравится?

+0
-0
#1549
Клиент
/ 19.03.2021 в 10:59:41

Дякую, за цікавий огляд.

Поделиться

5 ПРЕИМУЩЕСТВ

1

Возврат 21 день без вопросов

2

Бесплатная доставка от 888 грн

3

999 эксклюзивных игр

4

1500 городов с доставкой

5

Отправка без предоплаты

отзывы
1791

ПОДПИШИСЬ И ПОЛУЧИ КУПОН НА СКИДКУ

Доставка

Доставимо Ваше замовлення в будь-яке місто України. Способи доставки: кур'єром, Нова Пошта, Укрпошта, Justin. Всі замовлення пакуються супернадійно та застраховані.

Про нас

GRENKA – інтернет магазин розваг. Ми менше, тому більш старанні :). Індивідуальний підхід і прямий зв'язок з директором.

Оплата і Оферта

Оплата замовлення будь-яким зручним для Вас способом наш обов'язок. Приват24, карта будь-якого банку світу, готівка банківський переказ або післяплата.

Контакты

Новости

Акции

Обзоры

© GRENKA™, 2013-2023

sales[@]grenka.ua

Наш телефон (многоканальный)

044 359 05 55

Регистрация

Ваш город: Киев

Обратный звонок

 • Акції
 • Новини
 • Доставка
 • Оплата
 • Контакти

В корзине пусто,
пора покупать :)

0
Интернет магазин GRENKA.ua
044 359 05 55
Телефонуйте з 10:00 до 17:00 (Пн-Пт);
Например: Гаррі Поттер, Шантарам
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
Назад
 • Главная
 • /Обзоры
 • /Найкращі комікси українською: сучасні й легендарні
 • Найкращі комікси українською: сучасні й легендарні
Добро пожаловать
На главную
Моя корзина
Категории
Контакты
Войти